Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

VIDEO: Podívejte se, jak vypadá olympijský Slovenský dům v Londýně

7 2012
Slovensko zatím získalo na olympiádě v Londýně čtyři medaile. Z toho jednu stříbrnou a tři bronzové. České výpravě fandí přímo v britské metropoli několik tisíc fanoušků přímo z Česka a podobně jsou na tom také Slováci. Zatímco ale Češi mají svou pevnou základnu v obřím Českém domě v Islingtonu, kde mohou fandit u obří obrazovky, Slováci mají svůj "olympijský" dům otevřený je pro zvané hosty.

"Koncepce našeho domu je jiná," říká jeho mluvčí Petra Siváková. "Reprezentační část máme určenou jen pro zvané hosty. Diváci mohou fandit vedle ve sport baru." Ten ale zdaleka nedosahuje několikatisícové kapacity Českého domu.

Slovenský dům sídlí na jedné z nejprestižnějších adres v Londýně, blízko Buckinghamského paláce. Prostory mu pronajal prestižní klub Institute of Directors na ulici Pall Mall u Trafalgarského náměstí. A interiér je opravdu luxusní.

"Svůj salónek tu má slovenský prezident, který dům na začátku olympiády otevíral," pokračuje Petra Siváková. "Máme ty nejlepší kuchaře ze Slovenska a nabízíme také kvalitní slovenská vína. Náš dům má prezentovat Slovensko významným hostům během olympiády."

Kromě toho se ve Slovenském domě slaví medailové úspěchy. "Pokud Slovensko získá medaili, hned ten večer přijedou medailisté sem do Pall Mall a oslaví s námi v komorní atmosféře zisk cenného kovu," uzavírá mluvčí Slovenského domu.

Najdete na iDNES.czmobilní verze