Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Slovenský smutek: Višňovský slzel, Demitra nadával, Sekera roztřískal hůl

Zatímco hokejisté Finska (v pozadí) slaví zisk bronzových medailí, Slováci se ocitli na kolenou. V tomto případě konkrétně Milan Jurčina. | foto: AP

28 2010
Vancouver (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Tak blízko byli slovenští hokejisté olympijskému bronzu! Tak blízko... Ještě ve 45. minutě vedli nad Finskem o dva góly, ale pak přišlo děsivých 215 vteřin, během nichž solidní náskok ztratili. "Strašně to bolí," hlesl obránce Ľubomír Višňovský a v očích se mu leskly slzy.

On byl jedním z mála slovenských hokejistů, kteří se po zápase zastavili u novinářů. Drtivá většina ostatních prchala do kabin a s nasupeným výrazem ignorovala žádosti o rozhovor.

Útočník Pavol Demitra přitom vypustil pár sprostých slovíček, odpovědí obránce Andreje Sekery byl mocný nápřah, při kterém rozpůlil hokejku o zábradlí, jež odděluje hráče od žurnalistů. Jednoho z nich přitom odlomená půlka hole udeřila do hlavy...

Jenže toho si Sekera v návalu vzteku vůbec nevšiml a dál rázoval do kabiny.

 

Gólové situace z různých pohledů ve 3D

Pro přehrátí v režimu 3D musíte mít nainstalový Shockwave Player

 "Je to největší zklamání v kariéře. Většina z nás tu odehrála poslední velký turnaj, o to víc jsme smutní. Do zápasu jsme dali maximum, těžko říct, co jsme pro úspěch mohli udělat víc. Jsme z toho nešťastní," vykládal Jozef Stümpel odevzdaně.

Skleslý byl i jeho parťák Žigmund Pálffy. "Prožívám těžké pocity, protože jsem se mohl loučit s reprezetací bronzovou medailí. Tohle ve mně zůstane na celý život. Bolí to. I proto, že góly, které jsme inkasovali, byly hrozně kruté."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze