Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Slovenský tisk: Úspěchy jsou odplatou

20 2006
Bratislava - Slovenský tisk se nad vítězným tažením hokejistů v olympijském Turíně raduje. Zdůrazňuje nespravedlnost z předchozích dvou her a letošní výsledky označuje za odplatu. Slovensko na předchozích dvou olympijských hrách muselo startovat v kvalifikaci a bez svých hvězd v ní neuspělo.

Tentokrát už mají naši východní sousedé zajištěný postup do čtvrtfinále, který jim vynesla stoprocentní bilance ze čtyř dosavadních zápasů v základní skupině.

Víkendové výhry 2:1 nad USA a Kazachstánem se nicméně rodily těžce. První z duelů tisk označil za superzápas, který Slováci zvládli takticky na jedničku, duel s Kazachy pak sice přinesl trápení, ale mužstvu prý výhra může psychicky pomoci.

"Je zapotřebí více důkazů na tvrzení, že Slovensku v letech 1998 a 2002 ukradli dvě olympiády?" ptá se Nový čas v narážce na skutečnost, že na předešlých hrách museli Slováci absolvovat kvalifikaci bez svých nejlepších hráčů.

"Hokejisté svými výkony dokazují, že jejich nevýhodná pozice byla loupeží století. V Turíně přišel čas odplaty. Po favorizovaných Rusech zdolal slovenský tým i USA, dalšího adepta na medaili," dodává.

Připouští ale, že utkání proti Kazachům bylo trápení.

"Se Spojenými státy hráči velmi dobře zvládli obrannou taktiku, skvěle zachytal Budaj. Zabral celý kolektiv. Američané vyvíjeli tlak, naši kontrovali z rychlých protiútoků. Hra se přelévala od jedné branky k druhé, diváci se dostali do varu," napsal list Sme.

Naopak v souboji s Kazachy se podle něj slovenský tým přesvědčil, že "povinná" vítězství se rodí těžce. Deník pochválil gólmana Karola Križana, který v turínské premiéře své spoluhráče několikrát podržel.

Podle Pravdy slovenské mužstvo proti USA předvedlo bezvadný taktický výkon a zaslouženě vyhrálo. Proti Kazachům se ale Slováci nedokázali se dostat do tempa a nevycházely jim ani přesilovky.

"Krása hokeje je nejednou ukryta uvnitř souboje, v systému důsledného plnění taktických pokynů, ve vědomí, že nedostat gól je základem úspěchu. Takový byl i zápas Slovenska s Američany. Plný fyzického nasazení, s minimálními ztrátami ostražitosti na obou stranách," míní Šport.

Kazachy podle listu Slováci podcenili. Je prý však cenné, že hráči dokázali zlomit nepříznivý vývoj zápasu, což se nepovedlo Čechům a Kanaďanům v utkáních se Švýcary.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze