Slovenský triatlonista ve vodě ztratil vědomí, Ospalý doběhl dvacátý

Triatlonista Francisco Javier Gomez ze Španělska - Francisco Javier Gomez ze Španělska (v popředí) v plavecké části olympijského triatlonu. | foto: Reuters

19 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Na dvacáté místo se po nadějně rozběhnutém závodě nakonec propadl český triatlonista Filip Ospalý. "Jsem na sebe naštvaný, je to neúspěch," řekl v cíli. Kilometr a půl plavání, čtyřicítku na kole a desetikilometrový běh překvapivě nejrychleji zvládl Němec Frodeno.

Nešťastným hrdinou olympijského závodu se stal slovenský triatlet Pavel Šimko, který při plavání dostal od jednoho ze soupeřů takovou ránu do hlavy, že na okamžik ztratil vědomí a musel vzdát.

"K bójce se už neplave kraulem, ale plavou se prsa, při kterých je kop nohou hodně silný. A já jsem to od jednoho soupeře schytal," popisoval Šimko incident na druhé obrátce reportérovi Slovenského rozhlasu. "Dostal jsem ránu, po které se mi na chvíli zatmělo před očima, pak jsem se ještě nalokal vody," dodal.

Záchranářský člun dovezl 26letého Slováka na břeh, kde zamířil rovnou na ošetřovnu. Podrobné vyšetření na přístrojích trvalo přes půl hodiny.

Šestý muž z loňského mistrovství Evropy tak neviděl překvapivé vítězství Němce Frodena. "S ním se moc nepočítalo. Němcům se vyplatilo, že se v přípravě zaměřili čistě na tento jediný závod," prohlásil český reprezentant Filip Ospalý.

Se svým umístěním byl hodně nespokojený. "Je to sice mé nejlepší umístění na olympiádě, ale dvacáté místo je hodně špatné," vyčítal si.

Závod se rozhodoval v běhu, do kterého s výjimkou dvou minutových uprchlíků vyrazili všichni závodníci pohromadě. "Kdo chce myslet na medailové umístění, musí běžet od začátku v první skupině. To jsem udělal i já, bohužel jakmile se při druhém výběhu zrychlilo, tak jsem už nedokázal zareagovat," přiznal Ospalý.

Plaveckou část zakončil jako devatenáctý, na kole se udržel s hlavním pelotonem a v úvodu běhu se zařadil do devítičlenné nejrychlejší skupinky. V polovině běhu byl ještě osmý, ale pak se pomalu začal propadat. "Ještě jsem chvilku bojoval, ale v posledním okruhu už mi totálně došly síly a propadl jsem se až na dvacáté místo."


. Výsledky

1. Frodeno (Něm.) 1:48:53, 2. Whitfield (Kan.) -5, 3. Docherty (N. Zél.) -12, 4. Gomez -20, 5. Raňa (oba Šp.) -28, 6. Unger (Něm.) -50, 7. Kemper (USA) -55, 8. Henning (Dán.) -1:04, ...20. Ospalý (ČR) -2:00.Nejčtenější

Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...

Seemanová zářila na olympijských hrách mládeže, vyplavala druhé zlato

Barbora Seemanová ještě nemůže uvěřit svému triumfu na olympijských hrách...

Stává se jednou z hvězd olympijských her mládeže, česká plavkyně Barbora Seemanová získala v Buenos...Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...

Další z rubriky

Poslechněte si olympijskou píseň Tří sester pro oštěpařku Špotákovou

Oštěpařka Špotáková (vlevo) a zpěvák Lou Fanánek Hagen

VIDEO Zlatá olympijská vítězka Bára Špotáková patří mezi nadšené fanynky Tří sester. Kapela se oštěpařce...

Nedostatek her? Nebyl citron k čaji, říká basketbalistka Mokrošová

Česko - Španělsko: Martinezová (vlevo) a Mokrošová

Až se na soupisce ZVVZ USK Praha objeví jméno Markéta Bednářová, možná budou někteří fanoušci...

Špotáková je nově nadporučicí. A s Abakumovovou už se přátelí

Barbora Špotáková, David Kostelecký, Vlasta Parkanová

VIDEO Už ne hodností poručice, ale nově jako nadporučice se bude po vojensku hlásit Barbora Špotáková....

Jak přežít rekonstrukci s dětmi? Povolejte do zbraně posily
Jak přežít rekonstrukci s dětmi? Povolejte do zbraně posily

Koupelna nebo kuchyně volají po renovaci... a vás už předem děsí všechno to zařizování a péče o děti ve všudypřítomném prachu. Dali jsme proto v redakci dohromady tipy z vlastních zkušeností. Co by nám pomohlo, kdyby nám někdo řekl před rekonstrukcí?Najdete na iDNES.cz