Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Šmídová vyhrála jednu rozjížďku

17 2004
Atény - Jachtařka Lenka Šmídová si po úterních dvou rozjížďkách polepšila na průběžné šesté místo v olympijském závodě třídy Evropa. České reprezentantce se obzvláště povedla první úterní, celkově v regatě třetí, jízda, kterou vyhrála. V další jízdě se sice mírně propadla, ale stále se drží jen mírnou ztrátou na třetí příčku.

Závodnice v regatě pokračovaly po neplánovaném volném dnu, který si v pondělí vynutila nepřízeň počasí.

V úterní první rozjížďce Šmídová o dvacet vteřin porazila Australanku Sarah Blanckovou, které patří průběžná druhá příčka. 

Třídu Evropa i nadále vede dvojnásobná mistryně světa Norka Siren Sundbyová, jež sice ve třetí jízdě skončila s více než dvouminutovou ztrátou pátá, ve čtvrté už ale opět triumfovala.

Jachtařky v dalších dnech čeká ještě dalších sedm startů.

Český jachtař Martin Trčka figuruje po čtyřech rozjížďkách třídy Laser na 31. místě. V dnešní úvodní jízdě vybojoval 15. příčku, ve druhé skončil na 27. místě a v průběžném pořadí si o čtyři pozice polepšil.

V čele zůstává Brazilec Robert Scheidt, který v úterý obsadil první a třetí místo.  Po pondělní nucené pauze, kdy jachtaře na moře nepustil silný vítr, ani dnes počasí příliš regatě nepřálo.

Mírnější proudění vzduchu sice některé jízdy umožnilo, ne však například mužský Mistral s Tomášem Malinou, jehož závod byl přerušen.

Výsledky:
Evropa - po čtyřech rozjížďkách:
1. Sundbyová (Nor.) 10,0, 2. Blancková (Austr.) 23,0, 3. Livbjergová (Dán.) 33,0, ...6. Šmídová (ČR) 37,0. 
Laser - po čtyřech rozjížďkách: 1. Scheidt (Braz.) 15,0, 2. Bergmans (Belg.) 32,0, 3. Arapov (Chorv.) 41,0, ...31. Trčka (ČR) 108,0.

Sarah Blancková z Austrálie (vpředu) a česká jachtařka Lenka Šmídová.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze