Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Škoda Auto prodloužila spolupráci s ČOV, smlouvu přinesla Hejnová

Zuzana Hejnová přináší štafetový kolík se smlouvou | foto: ČOV

18 2015
Další čtyři roky potrvá spolupráce mezi Českým olympijským výborem a Škodou Auto. Smlouva byla podepsána v Praze a stalo se tak poté, co ji přinesla netradiční štafeta pod názvem „Běžíme společně“, jejíž finišmankou byla mistryně světa Zuzana Hejnová.

Škoda Auto coby generální partner poskytne Českému olympijskému výboru jak přímou finanční podporu, tak automobily pro jeho potřebu. Výše částky zůstala neveřejná, každý z generálních partnerů ČOV však poskytuje na čtyřletý cyklus částku minimálně 40 milionů korun.

„Spolupracujeme s Českým olympijským výborem už 23 let, je to jako velmi dlouhé a pevné manželství,“ uvedl Luboš Vlček, šéf prodejní organizace Škoda Auto Česká republika.

Štafeta, která smlouvu k podpisu přinesla, vybíhala ze sídla Škody Auto nedaleko Brumlovky a mířila do cíle u novoměstských hradeb. Představili se v ní kromě Zuzany Hejnové i Martina Doktor, bývalý dvojnásobný olympijský vítěz a nyní sportovní ředitel ČOV, a rychlostní kanoista Jan Štěrba, bronzový medailista z Londýna. Doktor potřeboval na tříkilometrový úsek, vedoucí k Nuselskému mostu, jen něco málo přes 12 minut.

„Škodovka je chloubou českého průmyslu, na kterou musí být každý Čech hrdý. A pro nás je strašně důležité spojovat se s těmi nejlepšími,“ uvedl při podpisu smlouvy Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru.

Na hrách v Soči byla navíc Škoda Auto poprvé i partnerem organizačního výboru her.

Kromě aktivit v olympijském hnutí má firma tři pilíře podpory sportu.

„Od stejného roku, kdy jsme se stali partnerem ČOV, podporujeme také mistrovství světa v hokeji,“ připomněl Vlček. „Druhým pilířem je cyklistika, a to jak na vrcholové, tak volnočasové úrovni. Jsme velmi rádi za dlouhodobou spolupráci s Tour de France a jsme také partnerem Vuelty. A našim třetím pilířem je pak rallysport.“

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze