Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Využijme i legend. Šéfové ČOV a diplomacie podepsali memorandum

Memorandum o spolupráci podepsali v Praze předseda ČOV Jiří Kejval (vlevo) a ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek. | foto: MZV

6 2015
Mohou mít Český olympijský výbor a ministerstvo zahraničních věcí něco společného? Jistěže. Jinak by jejich šéfové, Jiří Kejval a Lubomír Zaorálek, nepodepisovali v pátek memorandum o vzájemné spolupráci obou institucí.

Memorandum představuje sport jako efektivní nástroj pozitivního vnímání České republiky v zahraničí a zároveň navazuje na úspěšnou spolupráci při zajišťování české účasti na olympijských hrách. Cílem prohlášení je zintenzivnit sportovní diplomacii Česka, která zařadí aktivity ČOV pro podporu zdravého životního prostředí do svých forem prezentace na mezinárodní úrovni.

Předmětem předchozí debaty Jiřího Kejvala a Lubomíra Zaorálka byla výsadní role české diplomacie při podpoře českého sportu.

„Sport tvoří sedmdesát procent pozitivních výstupů o Česku v zahraničí. Proto jsem rád, že budeme propagovat naši zemi v synergii se zahraniční politikou. Například budou pomáhat jednotlivá zastoupení, když se rozhodneme kandidovat na pořádání kongresových a mezinárodních sportovních akcí. Přes sportovce naopak můžeme na olympijských hrách nebo světových šampionátech dělat státu nejlepší možnou reklamu,“ uvedl předseda ČOV Kejval.

Memorandum navazuje na dosavadní spolupráci ministerstva s ČOV zejména při zajišťování české účasti na olympijských hrách, kdy zastupitelské úřady poskytují během her podporu organizačnímu týmu, a naopak využívají sportovní události k propagaci České republiky.

„Česko je na svou velikost sportovní velmoc. Jména Věry Čáslavské, Emila Zátopka nebo Pavla Nedvěda jsou často nejznámějšími symboly republiky v zahraničí. Spojit sportovní diplomacii s tradicí se nám musí nesmírně vyplatit,“ dodal šéf české diplomacie Zaorálek.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze