Využijme i legend. Šéfové ČOV a diplomacie podepsali memorandum

Memorandum o spolupráci podepsali v Praze předseda ČOV Jiří Kejval (vlevo) a ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek. | foto: MZV

6 2015
Mohou mít Český olympijský výbor a ministerstvo zahraničních věcí něco společného? Jistěže. Jinak by jejich šéfové, Jiří Kejval a Lubomír Zaorálek, nepodepisovali v pátek memorandum o vzájemné spolupráci obou institucí.

Memorandum představuje sport jako efektivní nástroj pozitivního vnímání České republiky v zahraničí a zároveň navazuje na úspěšnou spolupráci při zajišťování české účasti na olympijských hrách. Cílem prohlášení je zintenzivnit sportovní diplomacii Česka, která zařadí aktivity ČOV pro podporu zdravého životního prostředí do svých forem prezentace na mezinárodní úrovni.

Předmětem předchozí debaty Jiřího Kejvala a Lubomíra Zaorálka byla výsadní role české diplomacie při podpoře českého sportu.

„Sport tvoří sedmdesát procent pozitivních výstupů o Česku v zahraničí. Proto jsem rád, že budeme propagovat naši zemi v synergii se zahraniční politikou. Například budou pomáhat jednotlivá zastoupení, když se rozhodneme kandidovat na pořádání kongresových a mezinárodních sportovních akcí. Přes sportovce naopak můžeme na olympijských hrách nebo světových šampionátech dělat státu nejlepší možnou reklamu,“ uvedl předseda ČOV Kejval.

Memorandum navazuje na dosavadní spolupráci ministerstva s ČOV zejména při zajišťování české účasti na olympijských hrách, kdy zastupitelské úřady poskytují během her podporu organizačnímu týmu, a naopak využívají sportovní události k propagaci České republiky.

„Česko je na svou velikost sportovní velmoc. Jména Věry Čáslavské, Emila Zátopka nebo Pavla Nedvěda jsou často nejznámějšími symboly republiky v zahraničí. Spojit sportovní diplomacii s tradicí se nám musí nesmírně vyplatit,“ dodal šéf české diplomacie Zaorálek.

Autor:

Nejčtenější

Jágr bude tváří hokejového turnaje ZOH 2022 v Pekingu, prozradil Tvrdík

Jaromír Jágr během tréninku s dětmi na třineckém ledě

Jaromír Jágr bude tváří hokejového turnaje zimních olympijských her v Pekingu v roce 2022. Bude...

Další z rubriky

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...

Severní a Jižní Korea se budou společně ucházet o pořádání OH 2032

Ministři sportu Jižní (vpravo) a Severní Koreje se dohodli na společné...

Jižní Korea a KLDR chtějí podat společnou kandidaturu na pořádání olympijské her v roce 2032....

Kajakář Dostál bude moci na OH v Tokiu bojovat o tři medaile

Český kajakář Josef Dostál obhájil titul na trati 500 metrů a získal čtvrté...

Kajakář Josef Dostál může na olympijských hrách v roce 2020 v Tokiu pokusit vybojovat hned tři...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz