Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Smutek Neumannové zažene Zuzanka

15 2002
Soldier Hollow - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Statečně se usmívala, když jí Milan Jirásek, předseda Českého olympijského výboru, předal kytičku a vtiskl polibek na obě tváře. Pak už se však Kateřině Neumannové vydraly z očí slzy zklamání, hráz sebeovládání se protrhla, napětí bylo příliš velké. Vždyť ji od bronzové olympijské medaile v kombinaci klasiké a volné pětky dělilo pár centimetrů. Jestli snad raději neměla skončit pátá? "Člověka to pak tolik nemrzí, necítí takový smutek, ale čtvrté místo na olympiádě se přece také nemůže brát jako neúspěch," vyprávěla už vyrovnaně Neumannová.Další zpravodajství: Jak probíhal závod? a Co si myslí trenér Frühauf?

Stejně, k medaili chyběl kousíček...
V tuhle chvíli mě to mrzí hrozně moc, ale s odstupem času si asi řeknu, že jsem jela dobrý závod.

Překvapilo vás, že vás o další výšlap na stupně vítězů připravila právě Kanaďanka a ne favorizovaná Ruska Čepalovová, se kterou jste se prodrala z osmé příčky kupředu?
Věděla jsem, že boj o bronzovou medaili je otevřený a když jsme na trati předjížděly soupeřky, tak jsem se domnívala, že se rozhodne mezi námi. Jenomže Beckie Scottová, ač je lepší klasička, nás uvisela. A v cílové rovince dokázala, že po sprinterské stránce je na tom výborně.

Neztratila jste příliš už na úvodním klasickém úseku?
První čast byla z mé strany určitě horší než druhá, ale i kdybych jela hodně dobře, tak myslím, že Rusky by mě porazily a stejně bych bojovala s těmi samými lidmi.
     
Zažila jste někdy podobný závod?
Pamatuju si, že jsem jednou prohrála s Gavriljukovou na patnáct kilometrů souboj o třetí příčku o jednu desetinu. Jenomže ve Světovém poháru, což je trochu něco jiného než olympijské hry.

O výsledku rozhodovala až cílová fotografie. A Norové Alsgaard a Estil se včera ve stejné situaci podělili o stříbro. Nedoufala jste ve stejné rozuzlení?
Náš závod byl jednoznačný, viděla jsem i obrázek, není o čem mluvit.

Za čtyři dny vás čeká vaše poslední individuální vystoupení na olympijských hrách. Spravíte si chuť?
V tuhle chvíli o něm ještě nepřemýšlím. Sice jsem vyhrála svěťáky, ale jak je vidět, výborných sprinterek je strašně moc. Můžu říct, že udělám všechno, co bude v mých silách, ale jsem jenom jedna z favoritek.

Existuje teď nějaký lék na váš smutek?
Určitě. Včera večer mi psal brácha, že se narodila má neteř Zuzanka. V Čechách už bylo po půlnoci, takže je patnáctého února jako já. Bráchova manželka i malá jsou v pořádku a takové věci jsou přece v životě důležitější než fakt, že jsem dneska skončila čtvrtá.  

Jeden z pořadatelů pomáhá Kateřině Neumannové vstát po průjezdu cílem

Kateřina Neumannová v cíli po první části kombinace

Vyčerpaná klesla za cílem na zem Kateřina Neumannová po strhujícím, leč marném boji o medaili v kombinaci

Kateřina Neumannová těsně před cílem kombinačního závodu sleduje pozici Kanaďanky Scottové, která ji připravila o medaili

Autor:


Další z rubriky

Lyžaři byli vymazáni z olympijských listin


Kuala Lumpur Rakouští běžci na lyžích Marc Mayer a Achim Walcher byli dodatečně vyloučeni z letošních zimních...

Ruské běžkyně medaile vracet nebudou


Harrachov Olympijské medaile zůstanou běžkyním na lyžích Danilovové a Lazutinové. Dopingové vzorky, odebrané...

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...Najdete na iDNES.cz