Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Snad jen jachtařka se aténského vedra nebojí

28 2004
Praha - Mám nejlepší formu i materiál, hlásí spokojeně Lenka Šmídová, česká jachtařská naděje pro olympiádu. „Potřebuju si jenom pár dní odpočinout.“ Před čtyřmi lety v Sydney skončila sedmá a stala se příjemným zjevením. Na nedávném mistrovství světa v Itálii jí těsně unikla bronzová medaile.

Dočká se v Aténách? Jedno má jisté už teď. Pokud by se volila Miss výpravy, vyhrála by už před startem her.

Větry, vlny i proudy v Saronském zálivu dobře zná. Už v roce 1998 tam byla na mistrovství Evropy, pak ještě třikrát. Loni si zkusila předolympijskou regatu a strávila tam i pár dnů v zimě.

„Otevřená mořská zátoka, dlouhá vlna, rovný vítr,“ popisuje olympijské závodiště. „A pak taky severák od hor, který padá na vodu přes kopce.

To by nám od jezer mohlo vyhovovat.“ Ale pole uchazeček o medaili v pětidenní bitvě čítá až deset jmen, rozhodovat mohou detaily i přízeň rozhodčích. Jedna z jejích lodí putovala až z Austrálie, druhou přepravila ze Sardinie.

Sama poletí do dějiště olympiády začátkem příštího týdne. Nebojí se ani vedra. „Na vodě cáká a pofukuje. Ale příprava lodi na parkovišti bez stínu bude taky stát za to. Zkusila jsem jít v Aténách v sedm ráno běhat a nešlo to. Ostatním nezávidím.“

Český jachting vysílá do Atén rekordní výpravu čtyř závodníků. „A žádný se nejede jen zúčastnit,“ tvrdí Karel Bauer, šéf svazu a místopředseda Českého olympijského výboru.

Jachtařka Lenka Šmídová

Autoři:


Další z rubriky

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...Najdete na iDNES.cz