Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Šneberger si v Aténách vyběhl semifinále

20 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - V rozběhu se svým marockým idolem Hichamem El Guerouchem si český běžec Michal Šneberger vydobyl semifinále olympijské patnáctistovky. V Aténách dosáhl času 3:39.68 minut. Byl to čtrnáctý nejlepší čas všech tří rozběhů.

"Říkal jsem, že každý postup dál pro mě bude úspěch. Takže semifinále je oproti papírovým předpokladům zlepšení," říkal po závodě atlet z pražské Dukly.

Z každého rozběhu se automaticky kvalifikovalo pět nejrychlejších, u dalších devíti běžců rozhodovaly nejlepší časy.

Šnebergerův rozběh, který vyhrál El Guerouch časem 3:37.86, byl druhý nejrychlejší. Nakonec se z něj kvalifikovalo osm závodníků, kromě sedmého Čecha i osmý Ir Nolan.

"Hlídal jsem si to šesté místo, protože sedm bývá postupových," podotkl vyčený mechanik z Dobřan. Zároveň si dával pozor na Kanaďana Sullivana, který doběhl šestý.

Před závodem si Šneberger, který startoval u vnitřní strany dráhy, stanovil taktiku.

"Chtěl jsem seběhnout co nejdřív, abych se tam nestrkal. Myslel jsem, že mi tam někdo vběhne, ale nevběhnul, tak mi nezbylo než držet takové tempo, které mi vyhovuje," popsal vývoj závodu český atlet.

Na osmistovce určil ostřejší tempo legendární Marokánec, už šest let držitel světového rekordu z Říma časem 3:26.00 minut. "Vzal za to a my jsme se pak už všichni vezli," podotkl Sneberger.

Nejostřejší tempo z trojice rozběhů měl ten poslední, který vyhrál Brit Michael East v čase 3:37.37 minut před Keňanem Kiptanuiem a Ukrajincem Heškem. Guerouchův čas byl celkově až čtvrtý nejlepší.

"Už to není takjový fenomén jako v minulých letech, kdy se usmíval a rozdával polibky. Je teď spíš uzavřený, nerozptyluje se a soustředí se hodně na sebe, protože ví, že by mohl prohrát," říká o svém idolu Šneberger.

O olympijské finále se poběží ve dvou rozbězích v neděli večer.Další z rubriky

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!Najdete na iDNES.cz