Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Snowboardcrossař Novotný vypadl ve čtvrtfinále. Zlato obhájil Wescott

Michal Novotný v kvalifikaci snowboardcrossařů na olympijských hrách. | foto: AP

16 2010
Český snowboardcrossař Michal Novotný nepostoupil mezi osm nejlepších mužů olympijského závodu. Ve čtvrtfinálové jízdě upadl a bude klasifikován jako 16. David Bakeš nedokončil osmifinále, patří mu 32. pozice. Olympijským vítězem je Američan Seth Wescott.

Mezi šestnáctkou nejlepších Novotný bojoval, na chvilku se posunul na postupovou druhou pozici do semifinále. Avšak kolize s Rusem Andrejem Boldykovem znamenala pád a konec nadějí.

Už v osmifinále se Novotný okamžitě propadl na poslední pozici, pád Alberta Schiavona z Itálie a Francouze Xaviera De Le Rueho mu ale dal naději na postup - jenomže Schiavon vstal a českého závodníka ještě na trati předstihl.

Zprávy

ve vašem mobilu

Čerstvé informace z her ve Vancouveru najdete ve svém mobilu. SMS a MMS si objednejte ZDE.

Na m.idnes.cz/vancouver poběží zpravodajství pro mobilní prohlížeče. Ráno si můžete zkontrolovat noční výsledky, cestou do práce vám neuteče ani minuta z on-line reportáží.

Více ZDE.

V tu chvíli to s Novotného postupovými akciemi vypadalo hodně bledě. Rozhodčí však několik minut po skončení rozjížďky Schiavona i De Le Rueho diskvalifikovali, takže český reprezentant přece jen postoupil.

"Už postup do čtvrtfinále byl nezasloužený," uznal po závodě Novotný. "Trať ani sníh mi neseděly. Můj výkon taky značně ovlivnily problémy s kotníky," posteskl si. 

David Bakeš podobné štěstí neměl, svou osmifinálovou jízdu nedokončil a byl klasifikován na čtvrté pozici. "Vzhledem k mému stavu, jsem na víc neměl. Postup byl nad moje možnosti," řekl Bakeš České televizi.

Hned první vyřazovací jízda byla konečnou i pro favority: nestačil Rakušan Markus Schairer, vítěz kvalifikace Alex Pullin z Austrálie ani Američan Graham Watanabe, druhý muž rozjížděk.

VÍTĚZ.Američan Seth Wescott si jede pro zlatou medaili ve snowboardcrossu.

VÍTĚZ.Američan Seth Wescott si jede pro zlatou medaili ve snowboardcrossu.

Olympijským vítězem se stal už třiatřicetiletý Seth Wescott z USA, který tak obhájil titul z Turína. V závěrečným metrech předstihl do té doby vedoucího Mikea Robertsona. Třetí pozici obsadil Tony Ramoin z Francie.

"Věděl jsem, že když provedu správně skoky, můžu to stáhnout. Vůbec bych to nepovažoval za zázrak," popsal svou jízdu Wescott. Přestože obhajoval čtyři roky staré prvenství, nikdo s ním příliš nepočítal.

Před dvěma měsíci si totiž poranil nohu i pánev a dva týdny nemohl vůbec chodit. Navíc se mu vůbec nezamlouvaly podmínky rozměklé trati s několika zrádnými skoky. "Je to, jako byste tu jezdili poslepu," lamentoval ještě mezi jednotlivými vyřazovacími koly.

Čechům se příliš nevedlo už v kvalifikačních jízdách. Bakeše trápí zraněné koleno z nedávných X-Games, v první kvalifikační jízdě navíc tvrdě dopadl na záda. V jízdě druhé dokázal zmobilizovat zbytky sil a postoupil z 32., poslední postupové pozice z 35 účastníků.

Michal Novotný, třináctý muž ze závodu v Turíně, byl pro změnu limitován zraněním obou kotníků a v kvalifikaci se protrápil na 29. místo.

Výsledky zoh: snowboardcross mužů

1. Wescott (USA), 2. Robertson (Kan.), 3. Ramoin (Fr.), 4. Holland (USA), 5. Fagan (Kan.), 6. Grüner, 7. Fuchs (oba Rak.), 8. Speiser (Něm.), 9. Vaultier (Fr.), 10. Haylwer (Rak.), ...16. Novotný, 32. Bakeš (oba ČR).

Autor:


Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze