Snowboardista Černík dodatečně nominován

24 2006
Praha - Snowboardista Martin Černík se přece jen představí na olympijských hrách. Devětadvacetiletý závodník byl do Turína nominován dodatečně. Nejpočetnější česká výprava v historii zimních olympijských her se tak rozšíří o dalšího sportovce a celkový počet reprezentantů je třiaosmdesát.

"Je to pravda? Tak to je úlet, mám velkou radost," reagoval Černík v rozhovoru s ČTK na fakt, že se poprvé v kariéře podívá na olympiádu. "Objel jsem kvůli tomu kus světa a v tuto chvíli je to pro mě vrchol sezony," řekl freestylista z Hradce Králové.

Závěrečnou přípravu plánuje v rampě ve švýcarském Laaxu.  Černík splnil mezinárodní kritéria minulý týden na Světovém poháru v Leysinu a v redukovaném pořadí se k 20. lednu 2006 vešel do olympijské třicítky.

Nominace ČOV už ovšem byla v tu dobu schválená, a tak o jeho zařazení do týmu muselo rozhodnout dodatečné hlasování delegátů olympijských sportů a výkonného výboru ČOV.

"Ti se většinovým hlasováním usnesli pověřit předsedu ČOV Milana Jiráska dodatečně nominovat do české výpravy sportovce, kteří po 19. lednu splní podmínky účasti na ZOH 2006 dle reglementů mezinárodních federací," řekl mluvčí ČOV Jan Martinek.

Devětadvacetiletý Černík se stal třetím snowboardistou, který pojede do Turína. Do nominace se před ním dostali Petra Elsterová pro paralelní obří slalom a ve snowboardcrossu Michal Novotný.

"Je dobře, že se český jezdec objeví v každé snowboardingové disciplíně," řekl šéf české olympijské mise František Dvořák. Černík se neúspěšně snažil dostat na olympijské hry v Naganu 1998, od té doby se věnoval převážně volnému ježdění.

"V kariéře jsem se účastnil mnoha prestižních závodů, jezdil exhibice, vyhrál auto, byl na Aljašce a jezdil z helikoptéry, ale na olympiádě jsem ještě nebyl. Určitě to bude super závod, úroveň rampy bude dobrá a bude to paráda si tam zajezdit," těšil se Černík a poděkoval za podporu lyžařskému svazu i ČOV.

Autoři: ,

Další z rubriky

Zápas se Švédskem? To měl Hnilička zlost


Liberec Zvláštní olympiádu prožil liberecký hokejový brankář Milan Hnilička. Do Turína odjížděl jako druhý...

Jak si stříbrného lyžaře fotila Eva Pilarová

Lukáš Bauer

Praha Tak brzo nevstával Lukáš Bauer ani před olympijskými závody. Už před pátou ráno mu drnčel doma na...

Čechy bral hokej, hry nezajímaly Američany


New York Americká televizní společnost NBC zaplatila za vysílání zimních olympijských her 16,5 miliardy...

Najdete na iDNES.cz