Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Snowboardistka Pančochová zůstala v U-rampě těsně před branami finále

KVALIFIKOVALA SE. Ačkoli několikrát spadla, kvalifikovala se česká snowboardistka Šárka Pančochová na U-rampě do semifinále. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

19 2010
Česká snowboardistka Šárka Pančochová se srdnatě bila v semifinále olympijského závodu v U-rampě a skončila čtrnáctá. Soutěž vyhrála stylem "zmrtvýchvstání" Australanka Torah Brightová.

Vycházející hvězda tuzemského, a dost možná i světového snowboardingu Pančochová se rvala hodna pověsti, jaká ji předchází. Bojovné srdce ukázala už v kvalifikaci.

Po pádu v první jízdě se ale dokázala vyhecovat a mezi třiceti účastnicemi postoupila jako předposlední ze 17. místa do semifinále, přestože si "hrábla" rukama do sněhu. "Dala jsem málo rotace a sklouzlo mi to po patách. Co nadělám," pokrčila rameny.

Šest míst, zaručujících rovnou finálovou účast, bylo vzdálených. Kvalifikaci kralovala právě Brightová dvěma výkony přes 40 bodů.

Trenér Martin Černík měl ale radost. "Šárka předvedla dobrou, vyrovnanou jízdu. Všechny skoky měla zhruba na stejné výškové úrovni. Bohužel si při posledním triku Front side 720 na konci přisedla, což ji stálo zhruba deset bodů," řekl novinářům ke druhému kvalifikačnímu kolu.

Pančochová za něj dostala 28,1 bodu i přes zaváhání ve spodní části rampy, což je podle kouče důkaz toho, že jezdí čistě.

Něco se stalo...

A v semifinále se Černíkova slova potvrdila. Jeho svěřenkyně se znovu zlepšila na nadprůměrnou bodovou hodnotu 34,4 a po první jízdě byla sedmá, pouze půl bodu za pozicí, zajišťující účast ve finále.

Ve druhé semifinálové jízdě Pančochová zariskovala, ale útok jí nevyšel. Upadla po dopadu po posledním skoku. "To je k naštvání. Je to základní trik, který odjedu vždycky, a teď jsem ho nedala čtyřikrát," zlobila se na sebe Pančochová po poslední jízdě.

Trik Front side 720 totiž čistě neskočila ani jednou. "Nevím, co se stalo, ale něco asi jo," dodala s úsměvem.

Postup mezi nejlepší dvanáctku unikl devatenáctileté Češce o dvě místa.

Úraz a "zmrtvýchvstání"

Před ni se dostala ještě jedna z favoritek Holly Crawfordová, jež se soutěží do finále protrápila a ani v závěrečném klání se nenašla.

TVRDÝ KONEC NADĚJÍ. Spolufavoritka soutěže snowboardistek v U-rampě Queralt Castelletová ze Španělska se zranila při pádu v tréninku na finále.

Finále bylo nakonec pouze jedenáctičlenné. Dvacetiletá vlajkonoška španělské výpravy Queralt Castelletová sice v kvalifikaci skončila třetí, ale v přípravě na finále měla těžký pád a byla převezena do nemocnice na vyšetření. "Je v pořádku, ale závodit nemůže," vzkázal její kouč Dani Fernandez.

Bez Španělky se v U-rampě rozpoutal americko-australský souboj. První jízdou zaskočila soupeřky závodnice USA Hannah Teterová. Že by získala po Turínu zlato i tady, málokdo čekal.

Brightová v první finálové jízdě upadla a ani se nenamáhala dojet si pro průměrný výsledek. Všechny síly vrhla do druhé jízdy a vyšlo to - Teterovou předstihla o 2,6 bodu.

u-rampa žen - konečné výsledky

1. Brightová (Austr.) 45,0 b., 2. Teterová 42,4, 3. Clarková (obě USA) 42,2, 4. Liou Ťia-jü (Čína) 39,3, 5. Rodriguezová (Fr.) 34,4, 6. Nicollová (Kan.) 34,3, 7. Sun Č'-feng (Čína) 33,0, 8. Crawfordová (Austr.) 30,3, 9. Hallerová (Švýc.) 27,9, 10. Hightová (USA) 24,6, ...14. Pančochová (ČR) - vyřazena v semifinále.

Autoři: ,


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze