Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Sobotní olympijský sjezd mužů byl vinou počasí přeložen na pondělí

Příprava trati olympijského sjezdu. Snahy organizátorů však maří počasí. | foto: AP

13 2010
Vinou špatných sněhových podmínek na olympijském svahu ve Whistleru zrušili pořadatelé dnešní olympijský sjezd mužů. Po hustém dešti z noci na pátek a vysokým teplotám trať příliš změkla a nebyla bezpečná. Závod se pojede v pondělí, start stanovili pořadatelé na 19:30 SEČ.

Trenéři v Kanadě dostali ve čtyři hodiny ráno textovou zprávu na mobilní
telefony, že se sjezd odkládá.

"Takhle to funguje ve Světovém poháru dva roky, ale mohli by s námi mluvit na rovinu hned, protože se vědělo dříve, že se nepojede," řekl  trenér Tomáš Bank.

"Nevadí nám, že se to přesunulo. Budeme rádi, protože na pondělí je lepší předpověď a bude to férový závod," dodal.

V závodě si má odbýt premiéru na vancouverských hrách i české kvarteto Ondřej Bank, Petr Záhrobský, Kryštof Krýzl i Filip Trejbal, přičemž poslední dva jmenovaní pojedou sjezd především jako trénink kvůli superkombinaci.

"Tréninku jeli kluci málo a každá jízda před kombinací bude dobrá," řekl trenér Bank. Češi zrušení sjezdu využili a vyrazili na svah trénovat slalom.

Organizátoři a představitelé lyžařské federace FIS považovali odložení
sjezdu za pravděpodobné už v pátek. Po hustém dešti z noci na pátek a
vysokým teplotám trať příliš změkla a nebyla bezpečná.

Kvůli tomu se neuskutečnily ani tréninky mužů a žen. Lyžaři sice svůj jeden povinný test absolvovali, takže dnes mohli teoreticky závodit, sjezdovku se ale nepodařilo uvést do odpovídajícího stavu.

Čtvrteční mužský trénink byl také jediným kompletně odjetým z celkových
šesti, které měli lyžaři a lyžařky před startem olympijských soutěží zvládnout. Další padly za oběť mlze, sněžení a dešti.

Sjezdařky mají první trénink sjezdu nově naplánovaný na neděli, kdy původně měly závodit v superkombinaci. Ta má nový termín ve čtvrtek, kdy by se Šárka Záhrobská a spol. měly utkat ve sjezdu a jednokolovém slalomu se začátky v 19:00 a 22:00 SEČ.

Na středu je přitom naplánovaný klasický sjezd. Konání obou závodů bude každopádně závislé na tom, kdy se ženám podaří odjet alespoň jeden trénink. Šéf federace FIS Gian Franco Kasper se
prozatím nechal slyšet, že v současnosti je prioritou sjezd mužů.

Autor:


Advantage Consulting, s.r.o.
CAD/CAM SPECIALISTA

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 18 000 - 22 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze