Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Ve Vancouveru voskoval prkna, o čtyři roky později má Deibold medaili

SPLNĚNÝ SEN. Alex Deibold si užívá zisk olympijského bronzu ve snowboardcrossu. | foto: AP

18 2014
Jak se během čtyř let stát ze servismana olympijským medailistou. Vyprávět může Alex Deibold, jenž se ve Vancouveru ještě staral kolegům z reprezentace o snowboardy. Na hry v Soči už ale přijel coby plnohodnotný člen týmu a jako jediný Američan postoupil do finále snowboardcrossu. V něm získal bronz.

"Když jsem přišel ráno na závody, vůbec mě nenapadlo, že bych mohl skončit na stupních vítězů," citovala agentura Reuters sedmadvacetiletého Deibolda, který třetí místo obsadil v osmifinálové, čtvrtfinálové i semifinálové jízdě. Přesto před finále nechtěl formu zakřiknout. "Radši jsem na to moc nemyslel," dodal.

Nakonec si dojel pro životní úspěch, za který prý vděčí zkušenosti z Vancouveru, kde mazal reprezentantům snowboardy. "Bylo těžké se smířit s tím, že ostatní to dělat nemusí. Ale užil jsem si to a nakonec tvrdá práce je to, díky čemu jsem dnes tady," řekl Deibold. "Nicméně teď se těším, že si vlastní prkno nějakou dobu nebudu muset mazat sám," prohlásil.

Po dojezdu do cíle jako jeden z prvních Deiboldovi gratuloval lídr americké reprezentace Nate Holland. "Fandil mi, pomáhal mi, a když mě tam po závodě zvednul, byl to skvělý pocit. Přeci jen Nate velmi nerad prohrává, takže lidé u něj tu vlídnější tvář často nevidí," uvedl Deibold.

"Jezdí s námi skoro od samého začátku reprezentace. Tvrdě pracuje, akorát nedokáže držet stabilní výsledky," řekl o něm Holland. "Jeho medaile je důkaz, jak je náš tým silný, protože na stupních z nás tady mohl být kdokoliv," dodal dvojnásobný bronzový medailista z mistrovství světa a sedminásobný vítěz X-Games.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze