Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sólo pro Králíka a Sokoly

19 2000
S y d n e y - (Od poněkud zvláštního zpravodaje iDNES) Tak Jára to dneska konečně zlomil. Po další noční šichtě ráno vyměnil snídani za pár minut spánku navíc a pistolář Martin Tenk tak mohl bez nervů projít kvalifikací až do finále. Když na střelnici dorazil náš prozatimní sydneyský medailový smolař, měl už naštěstí tolik bodů, že se během jeho přítomnosti nestihl propadnout hůře, než k bronzové medaili. A jelikož se to na předních místech jen hemžilo odstřelovači ze zemí Východního bloku, vyslechl si těsně po závodě třetí český medailista ze Sydney prazvláštní gratulaci od jednoho ze soupeřů: "To jsme to těm kapitalistům ale pěkně nandali!"Posílejte do Sydney otázky zpravodajům iDNES

Soupeřkám ze všech různých politických systémů to však včera pěkně nandala i Štěpánka Hilgertová, s níž dnes v tiskáči vodáckého kanálu v Penrithu proběhl za Járovy asistence další on-line rozhovor. Nejčastější otázkou prý bylo, jestli nechce další miminko.

Samozřejmě se neptal Jára, ale čtenáři.

Stádo byl dnes sice poprvé bez medaile, ale za kvantum reportáží by mu slušela. Z centra Sydney to vzal na večerní tiskovku s bronzovým Tenkem do Českého olympijského domu přes Bondi Beach, kde dnes byli málem na mrtvici Palinek s Léblem.

Odpoledne v opravách hravě smázli Němce a před Španělama měli šanci postoupit i při případné nevelké prohře. Jenže to by Amíci nesměli schválně vypustit závěr zápasu s Australany, který vynesl postup oběma a Čechům doslova skřípal písek mezi zubama.

Stádo pomalu ani nemusel zapínat kameru.

Už tak byli pěkně vytočený.

Medailistu Tenka čekalo večer v českém domě milé překvapení. Na počest úspěšného střelce byl sál plný Sokolů!

Čeští rodáci, dnes už ale australští starousedlíci, však poněkud narušili tiskovou konferenci, neboť se ptali převážně na Emila Zátopka a nervózní Tenk je měl pořád na mušce.

Mě zase většinu dne trápil Králík. Bývalý reprezentační hokejový brankář a dnes člen Českého olympijského výboru, sledoval s kolegy olympioniky tenisové dvojutkání českých barev na kurtu číslo 3, kde se shodně nedařilo Adrianě Gerši a Slávovi Dosedělů.

Většinou se fandilo tradičně, ovšem jen do chvíle, kdy při utkání Slávy s Massuem z Chile začala na druhé straně zlobit skupinka chilských fandů, což v Jiřím Králíkovi nečekaně probudilo jihoamerickou krev.

Minimálně hodinu tak dával k lepšímu svoji angličtinu, když po každém (!) míčku jako králíček na setrvačník vyřvával originální: "Čeko, čeko, čeko gou!", čemuž se po pár minutách rozpačitě usmívalo nejen domácí publikum, ale i řada jeho krajanů.

Hrát se třetí set, asi bych se neudržel.

Králík, Králík, Králík, gou houm!

Včera jsem si říkal, že si musíme udělat seznam českých sportovců a škrtat ty, kteří už vypadli nebo dozávodili, protože je to tak hektický, že pomalu ztrácíme přehled.

Dneska si jich můžu škrtnout osmnáct najednou.

Fotbalisti totiž nedokázali porazit ani Kamerun a jedou domů.

Aspoň ještě stihnou kus Ligy mistrů.

A Kouba může klidně spát.

Autor:


Další z rubriky

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...Najdete na iDNES.cz