Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Souboje s čínskou celebritou se Korbel nedočkal. Vyfoukl mu ho kamarád

Petr Korbel - Stolní tenista Petr Korbel. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

20 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Rychlý konec po dlouhém čekání. Čtrnáct dní pobýval v Číně a vyhlížel den svého zápasu. Když nadešel, po 45 minutách bylo po páté olympijské účasti. Stolní tenista Petr Korbel svůj první zápas na turnaji v Pekingu prohrál.

Na lákavý souboj proti domácí celebritě Liqin Wangovi, jenž na třech olympijských hrách po sobě vždy získal medaili, už jistě nedojde.

"Chtěl jsem se na něj dostat. Na mistrovství světa družstev jsme sehráli vyrovnanou partii, dokonce jsem byl dva míčky od vítězství," vzpomínal Korbel. "Jenže to bych teď musel hrát jinak."

. Olympijské účasti

stolního tenisty Korbela

OH 1992 (Barcelona) - skupina
OH 1996 (Altanta) - 4. místo
OH 2000 (Sydney) - vyřazen v 1. kole
OH 2004 (Atény) - vyřazen ve 3. kolo
OH 2008 (Peking) - vyřazen ve 2. kole

Atraktivní duel mu vyfoukl kamarád.

"Zasloužil si to, hrál líp a nedělal tolik chyb," řekl Korbel.

V druhém kole, kam byl nasazený přímo, podlehl Lucjanu Blaszczykovi z Polska.

"Člověk nikdy nemá radost, když prohraje, ale tohle je trochu jiné. Známe se dobře, jsme kamarádi, přeju mu to," pronesl sedmatřicetiletý veterán. "Ani on vítězství moc neslavil. Oba nás mrzelo, že na sebe narazíme tak brzo."

Korbelovi fandily přímo v hale české basketbalové reprezentantky. Po vyhraných míčcích křičely a mávaly malými vlajkami.

Jenže českému olympionikovi se nedařilo. První dva sety prohrál, ve třetím a pátém dokázal zápas zdramatizovat. Na konci šestého však musel odvracet hned čtyři mečboly. První zvládl. Druhý také. Třetí nikoli. Konec.

"Kdybych měl možnost připravovat se v téhle hale delší dobu, bylo by to výrazně lepší, to už mám vyzkoušené. Ale pustili nás tam jenom třikrát ze začátku a pak už ne. První zápas v nové hale je pak vždycky ošidný."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze