Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jako bych se dotkla slunce, rozplývala se Soukalová nad medailí

18 2014
Soči (Od našeho zpravodaje) - Sice bez národní hymny, přesto Češi při ceremoniálu na Medal Plaza v úterý večer zářili. Nejprve se dočkal bronzové medaile Ondřej Moravec a chvíli po něm dostala svou stříbrnou odměnu také Gabriela Soukalová. Český biatlon zažil hvězdné okamžiky.

Ani chladné a deštivé počasí nezkazilo českým fanouškům jedinečné okamžiky na Medal Plaza. Poprvé se na velkoplošné obrazovce nadvakrát objevila česká vlajka během jediného večera. Nejprve bronzový Ondřej Moravec, hned po něm stříbrná Gabriela Soukalová.

Ondřej Moravec si svou chvilku slávy v srdci olympijského parku užil už před týdnem. To převzal stříbrnou medaili za druhé místo ve stíhacím závodě na 12,5 kilometru. Teď rozšířil svou sbírku o bronz, ale užíval si to úplně stejně. Zaťaté pěsti, radostný výskok a zvednuté ruce nad hlavou.

Fotogalerie

Hned poté přišla na řadu biatlonistka Gabriela Soukalová, která v pondělí vybojovala druhé místo v závodě s hromadným startem. Na stříbrnou medaili musela čekat den a už byla pořádně netrpělivá. 

"Ale je to tady," usmívala se rozzářená Soukalová po ceremoniálu. "Bylo to neskutečné, vidět vlajky, olympijský oheň. V tu chvíli jsem si myslela, že se mi to jenom zdá."

Rozechvělým hlasem pak česká biatlonistka použila přiléhavou metaforu. "Stát na stupních vítězů, to je jako dotknout se slunce nebo jako splněný sen," uzavřela rozechvělým hlasem. Naposledy ukázala stříbrnou medaili a odjela za odpočinkem do hor.

České biatlonisty teď čekají závěrečné štafety. Nejdříve smíšená, pak ženská a na závěr mužská.Nejčtenější

recenze-a-hodnoceni-vyrobku
recenze-a-hodnoceni-vyrobku

Nevíte si rady jaký koupit kočárek, nebo který prací prostředek je nejlepší? Podívejte se na zkušenosti jiných maminek.

Najdete na iDNES.czmobilní verze