Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sousedé chtěli více zlata

2 2000
B e r l í n - Bilance německých sportovců na právě skončených olympijských hrách v Sydney je v prvních hodnoceních tamního tisku komentována spíše kriticky. Převážně panuje názor, že dosažené úspěchy zůstaly za očekáváním, i když velké výpadky z prvního týdne se v závěru podařilo do značné míry dohonit. Před zahájením her veřejně vyhlášený cíl - získat "šedesát a více" medailí - sice němečtí sportovci nesplnili jen těsně (nakonec vezou domů celkem 57 medailí, z toho 14 zlatých, 17 stříbrných a 26 bronzových), komentátoři však se znepokojením poukazují zvláště na nízký počet prvních míst.

"Chybí v našich genech instinkt vítěze?" ptá se bulvární deník Bild. Podobné otázky však kladou i další listy a poukazují na to, že řada sportovců se zřejmě uspokojila ziskem jakékoli medaile a o stupeň nejvyšší už nedokázali usilovat s plným nasazením či potřebným sebevědomím.

Právě v bilanci nejcennějších medailí zaznamenává Německo dlouhodobý výrazný pokles. Zatímco v Soulu 1988 jich získalo ještě 48 (dohromady tehdejší NDR a SRN), v Barceloně 1992 to bylo již jen 33 zlatých, v Atlantě 1996 pouze 20 a letos v Sydney již jen 14 zlatých medailí.

 

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze