Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Spokojený Doktor odlétá z Afriky

1 2000
Poslední trénink na jihoafrické půdě čeká v sobotu dopoledne kanoistu Martina Doktora, už večer se vydá na cestu do olympijského Sydney. "Příprava proběhla perfektně, měl jsem super podmínky," napsal obhájce dvou zlatých medailí z Atlanty v e-mailu, který dnes dorazil do redakce iDNES. Doktor v ujistil čtenáře, že ihned po příletu do Austrálie odpoví na dotazy, jež jsme sbírali začátkem týdne. "Je to fajn, přišla spousta zajímavých otázek, které se odlišují od klasických novinářských dotazů," všiml si reprezentant.


Jihoafrická republika přesně splnila předpoklady, že zde budou stejně klimatické podmínky, jako v olympijském městě. "Když jsme sem jeli, měl jsem trochu obavu o počasí, jestli nebude zima, vítr, déšť... Nakonec to bylo skvělé," píše 26letý závodník. Během dvou týdnů v Africe ani jednou nepršelo a přes den bylo krásně teplo. "Jen navečer a ráno byla trochu kosa, hlavně první týden, kdy jsme si museli i přitápět. To ale budeme v Sydney taky, a proto jsme sem jeli," dodává.

Doktor je navíc v kontaktu s lidmi, kteří pronajali v Sydney české výpravě domek u vodáckých tratí. "Dostal jsem od nich mail, že mají dřeva dost."

Bez problémů proběhla i příprava na vodě. "Musím to zaklepat, ale vyhýbají se mi zranění i nemoci. Teď tady začíná jaro a ve čtvrtek poprvé pořádne foukalo. Odpoledne doopravdy hodně, musel jsem jezdit pod břehem a byl jsem rád, že jsem se nevykoupal," napsal kanoista do své podrobné zprávy.

"Do Sydney dorazíme v neděli. Ještě nevím, jak bude organizovaný přílet a jestli nás
Australani do své země vůbec pustí. Jsou to hrozní uředníci. Snad se jim budeme líbit a nechají nás vstoupit na ostrov," uzavírá s nadsázkou Martin Doktor. V Sydney bude jako jeden z prvních českých reprezentantů, ačkoliv finálové závody v rychlostní kanoistice jsou na programu her až o závěrečném víkendu 30. září a 1. října.

Autor:


Další z rubriky

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...Najdete na iDNES.cz