Spokojený Kaňkovský uzavřel elitní desítku

20 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - V Aténách ožilo další olympijské sportoviště. Na velodromu začaly boje dráhových cyklistů a hned první den se ve finále závodu na kilometr s pevným startem představil i Alois Kaňkovský. Čas 1:03,038 mu stačil na 10. místo. "Jsem spokojen," konstatoval český reprezentant.

"Vzhledem k tomu, že jsem se o své dodatečné nominaci do Atén dozvěděl až dva dny před odletem, je desáté místo i dosažený čas solidní," dodal jednadvacetiletý cyklista, stříbrný z pevného kilometru na letošním ME.

Na cílenou přípravu neměl čas. "Čerpal jsem jen ze svého talentu," usmíval se. "Věřím, že kdybych měl víc času vyladit formu, mohlo by to být ještě lepší. Po mistrovství Evropy jsme už byli s trenérem myšlenkami v příští sezoně a začal jsem pomalu najíždět objemy."

Olympiáda mu vstoupila do života zčista jasna. "Měl jsem odjet s přítelkyní na dovolenou na Slovensko, ale olympiádu jsem samozřejmě odmítnout nemohl a ani nechtěl. Možná se mi taková šance naskytla poprvé a zároveň také naposled."

Jakmile se o nominaci dozvěděl, kontaktoval svého trenéra. "Pan Dohnal byl taky na dovolené, ale vyšel mi maximálně vstříc. Jezdil jsem za autem, abych aspoň trochu natrénoval rychlost."

Už první den ukázal kvality aténského velodromu. V pevném kilometru se čtyřikrát měnila hodnota olympijského rekordu, na ženské pětistovce dokonce padl rekord světový. "Můj rekord z Mexika má hodnotu 1:02,40, ale protože jsem nevěděl, jak na tom jsem, pomýšlel jsem na čas okolo 1:03. A to se mi podařilo splnit."

Nabité hlediště a bouřlivá atmosféra ho nadchly. "Jelo se za fantastické kulisy. A navíc na vynikající dráze. Líbí se mi strašně dřevo, je rychlá a taky je tu teplo. To mi vyhovuje."

V Aténách ho ještě čeká závod ve sprintu. "Sám jsem zvědavý, jak to dopadne," rád bych postoupil z kvalifikace," přeje si.Nejčtenější

Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...Další z rubriky

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz