Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Sportovci na olympiádě: také sex a rozdávání kondomů

(ilustrační snímek)

13 2008
Za poslední roky už se to stalo tradicí: organizátoři olympijských her dají sportovcům k dispozici tisíce kondomů. Je olympijská vesnice dějištěm sexuálních orgií, nebo tam sportovci žijí jako v klášteře? Oba extrémy tu a tam nastanou.

Koncem minulého století odhodili organizátoři her pokryteckou masku a dali jasně najevo, že v olympijské vesnici jde také o sex, i když až v druhé řadě.

Začali totiž sportovcům zdarma rozdávat prezervativy.

Megalomanským vrcholem byla olympiáda 2000 v Sydney. Pro 10 651 sportovců pořadatelé přichystali 260 000 kousků pánské ochrany. Hrozivě to přehnali, nicméně olympijské kondomy šly na dračku. Když ne pro svůj původní účel, tak aspoň jako suvenýry.

O čtyři roky později, v Aténách, byla prezervativů k dispozici jen polovina – sto třicet tisíc.

I to je dost.

Skoupější na prezervativy bývají zimní olympijské hry. Jak případně poznamenává Lukáš Pollert, úbory zimních sportovkyň neodhalují skoro nic, a nevzbouzejí tak tělesnou žádost. Výjimkou jsou pouze sukýnky a dekolty krasobruslařek.

Objem olympijského sexu lze na základě množství rozdaných kondomů alespoň zhruba odhadnout.

Například na zimní olympiádě v Salt Lake City 2002 bylo pro 2 399 sportovců, z toho 522 žen, přichystáno dvanáct tisíc prezervativů. Spotřebovaly se.

Dřív byla doba samozřejmě prudérnější.

S emancipací žen přibývalo i olympioniček a pořadatelé her se ujali role mravnostní policie. Například na londýnské letní olympiádě roku 1948 bydlela ženská část československé výpravy v dívčí internátní škole vzdálené čtyřicet kilometrů od ubikací mužů. Na bráně ústavu visela cedule Mužům vstup zakázán.

Počínaje šedesátými léty už byli všichni olympionici sestěhováni v centrálních olympijských vesnicích. Ty však byly striktně rozděleny na ženskou a mužskou část.

Ještě v Montrealu 1976 museli basketbaloví reprezentanti, manželé Doušovi, vymýšlet všelijaké fígle, když spolu chtěli něco prožít v naprostém soukromí. Oknem náš pivotman za vyvolenou pivotmankou nelezl. Bydlela v osmém patře. Vymýšleli si tedy falešné záminky, jak se setkat mimo vesnici.

A nebyli rozhodně jediným českým párem, který spolu soutěžil na jedné olympiádě.

Které byly další? Jak to bylo se sexem třeba na starověkých hrách v Aténách? Co o sexu sportovců soudí trenéři a lékaři? Pomáhá k lepším výkonům?

Jak k sexu přistupují Číňané?

Čtěte ve čtvrtečním magazínu DNES

Ilustrační foto

Sportovci na olympiádě. Také sex a rozdávání kondomůNajdete na iDNES.czmobilní verze