Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Plavecká kráska Baumrtová a spol. si vyzkoušeli olympijskou kolekci

29 2015
Do startu ještě zbývá 311 dní, čeští sportovci však už vědí, jaké oblečení budou mít na olympiádě v Rio de Janeiru. Tedy - znají materiál a střih triček, krátkých kalhot, bund a také obuv. V úterý toto oblečení jejich zástupci vyzkoušeli, ovšem šlo o takzvané slepé vzorky. Jaké budou barvy a potisk včetně olympijských symbolů, zatím zůstává tajemstvím.

Kolekci pro české sportovce už počtvrté v řadě navrhla oděvní firma Alpine Pro. „Nemám jedinou výtku, všechno sedí,“ prohlásila plavkyně Simona Baumrtová, která se po Londýně těší na svou druhou olympiádu.

Do vývoje kolekce se zapojili členové komise sportovců Českého olympijského výboru, basketbalistka Ilona Burgrová a badmintonista Petr Koukal. Ten dorazil na testování ve slušivém sáčku, které měli sportovci na hrách v Londýně.

„To sáčko je vpravdě historické a pořád příjemné na nošení. Doufám, že i v kolekci pro Rio se najdou takové kousky, které budeme nosit rádi i potom. To je vlastně největší odměna jak pro výrobce, tak pro sportovce,“ uvedl Koukal, kterého však ještě čeká série kvalifikačních turnajů.

Například trička, která sportovci testovali, byla v barvě zelené či žluté. V žádném případě nejde o konečné řešení, definitivní barvy však ještě známy nejsou. „Zčásti bude kolekce v národních barvách, třeba boty takové budou určitě,“ zatvářil se tajemně sportovní ředitel ČOV Martin Doktor.

„To vítám, protože zelená se mi moc nelíbí,“ poznamenal Doktorův nástupce s pádlem Martin Fuksa, mistr světa a Evropy, který se už rovněž může chystat do Ria, a nejlepší česká zápasnice Adéla Hanzlíčková dodala: „Pakliže by šlo o národní barvy, přivítala bych to. Pak už mi zbude jen ́maličkost ́ - musím se do Ria probít,“ usmála se.

Mysleli i na fanoušky

Podle Petra Billyho, marketingového ředitele firmy Alpine Pro, nyní půjde kolekce do výroby. „Sportovci vybrali střihy, materiály a jednotlivé druhy oblečení, které chtěli v olympijské kolekci. Počítáme, že v listopadu první část hotových výrobků předvedeme a v prosinci půjde do prodeje, aby si je mohli pořídit i fanoušci. Celá kolekce bude známá v květnu příštího roku,“ uvedl a prozradil, že inspirací pro kolekci bude znovu umění.

Jako motiv prý bude opět použito něco z díla zatím neznámého českého velikána, tak jako to bylo před Soči (Alfons Mucha a jeho lístky lípy), nebo před Londýnem (Dvoubarevná fuga Františka Kupky).

Jestlipak bude oblečení sportovců obsahovat prvek podobný slavným londýnským holínkám? „Celá kolekce bude trochu jiná, než bývala v minulosti,“ naznačil Martin Doktor.

Autor:


Další z rubriky

Odstoupil francouzský šéf vyšetřovací komise MOV, která řeší ruský doping

Guy Canivet

Francouz Guy Canivet, šéf vyšetřovací komise Mezinárodního olympijského výboru (MOV) zabývající se...

Jamajčané byli v Pekingu pozitivní na clenbuterol a MOV o tom mlčel

Usain Bolt před tabulí se světovým rekordem - Jamajský sprinter Usain Bolt před...

Mezinárodní olympijský výbor zatajil a dále nevyšetřoval pozitivní dopingové testy několika...

KOMENTÁŘ: Říše lži lamentuje: Svět lže. A vnější nepřítel se jí hodí

Richard McLaren hovoří o ruském dopingu.

Neopodstatněná urážka. Do očí bijící hulvátství. Nepodložená obvinění z McLarenovy zprávy by...Najdete na iDNES.cz