Sportoviště v Turíně jsou většinou hotová

8 2005
Turín - Rok před zahájením zimních olympijských her je většina sportovišť v Turíně hotová. "Poprvé v historii olympismu jsou dokončena rok před začátkem," uvedl člen pozorovací komise Mario Pescante. Turínské hry se uskuteční od 10. do 26.února 2006.

Mírná zdržení avizují organizátoři jen při pracích na rychlobruslařské dráze a hokejovém paláci, s jejichž dokončením se počítá na podzim.

Naopak podle stavební společnosti Agenzia Torino 2006 je už hotová bobová dráha, kterou během olympiády využijí i sáňkaři a skeletonisté.

Koryto je pokryto prvními vrstvami ledu, třebaže v prostoru startu museli stavitelé využít vzhledem k poruše chladicího zařízení jen přírodní led. Dráha v Cesaně přitom byla jednou z nejproblematičtějších staveb.

Nicméně v pátek večer na něm byla nainstalována časomíra a v sobotu začaly světové federace jednotlivých sportů s oficiální přejímkou. Sáňkaři už v 1435 metrů dlouhé dráze absolvovali oficiální testy, bobisté se tu představí při Světovém poháru 20. až 23. ledna.

Skokani na lyžích vyzkouší můstky v Pragelatu při únorovém SP, podle pořadatelů jsou hotové i všechny tratě pro klasické a alpské lyžování.

Jen kosmetické úpravy potřebuje ještě turínská hala Palavela Arena, kterou otestují rychlobruslaři na krátkém oválu v polovině ledna a na konci měsíce krasobruslaři při evropském šampionátu.

Autor:


Nejčtenější

Dvě Barbory. Zlaté české naděje pro olympijské Tokio či Paříž

Barbora Malíková si doběhla pro zlato na mládežnické olympiádě v Buenos Aires.

Vyrostou z nich hvězdy pro hry v Tokiu či Paříži? Češky Barbora Seemanová a Barbora Malíková zatím...

Další z rubriky

Čechy bral hokej, hry nezajímaly Američany


New York Americká televizní společnost NBC zaplatila za vysílání zimních olympijských her 16,5 miliardy...

Jak si stříbrného lyžaře fotila Eva Pilarová

Lukáš Bauer

Praha Tak brzo nevstával Lukáš Bauer ani před olympijskými závody. Už před pátou ráno mu drnčel doma na...

Nejhorší známku od čtenářů dostal Lang


Praha Nejhorší český olympionik? Podle čtenářů iDNES to nebyla žádná z biatlonistek, ani nikdo ze...Najdete na iDNES.cz