Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sportovní dvojice se obává nadmořské výšky

2 2002
Praha - Povzbuzeni pátým místem na nedávném mistrovství Evropy odletěli na olympijské hry v Salt Lake City krasobruslaři Kateřina Beránková a Otto Dlabola. Sportovní dvojici, která v současnosti drží český prapor tohoto sportu, čeká start na druhých zimních hrách. Před čtyřmi lety v Naganu skončila na patnáctém místě. "Už se na závod těšíme. Vše je v pohodě, kterou se nám podařilo udržet od Evropy," pochvaloval si Dlabola.

Před čtrnácti dny ve švýcarském Lausanne se brněnské dvojici podařilo zajet životní výsledek, vyhlídky před vrcholem sezony se však podle Beránkové nezměnily. "Ambice zůstaly stejné. Konkurence bude velká, takže jsme si laťku nezvyšovali. Hlavní pro nás bude výkon a umístění bude jen odměnou za něj," řekla čtyřiadvacetiletá drobná blondýnka.

Její partner však po chvilce váhání cíle konkretizoval. "Před Lausanne jsme říkali, že čím blíže šestému místu skončíme, tím lépe. Nyní bychom se chtěli přiblížit desátému. Hodně bude záležet, jak zajedeme krátký program. Stačí jedna malá chybička a jste o tři čtyři místa dole a ve volné to již nedoženete," varoval o čtyři roky starší krasobruslař.
 
Mírné obavy mají Beránková i Dlabola z vysoké nadmořské výšky, ve které se bude v hale Salt Lake Ice Centre závodit. "Trochu se jí bojím. Moc závodů jsme totiž takhle vysoko nejeli," přiznala Beránková.

Dřívější odlet do Ameriky však společně s trenérem Ivanem Rezkem zamítli kvůli možným potížím s tréninkem. "Obě haly tam ještě nejsou otevřené, takže bychom si museli shánět složitě tréninky ve městě," vysvětlila Beránková. Zvolili proto přípravu v německém Oberstdorfu, kam odjeli rovnou ze Švýcarska.

"Byly tam ideální podmínky, prázdný led a jen nadmořská výška mohla být vyšší. Snažili jsme se to ale nahradit delším tréninkem," pochvaloval si Dlabola.

Autor:


Další z rubriky

Rozhodčí Le Gougneová prý je obětí komplotu


Paříž Francouzská sudí Marie-Reine Le Gougneová tvrdí, že se na olympijských hrách v Salt Lake City stala...

Ruská federace tvrdě kritizovala Fetisova


Praha Ostrou kritiku Ruské hokejové federace si vysloužil hlavní trenér a manažer ruské olympijské sborné...

Lazutinová se bude o medaili soudit


Moskva Místo pokory a studu po dopingové aféře přešla ruská běžkyně na lyžích Larisa Lazutinová do...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz