Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sportovní dvojice sní o šestém místě

15 2002
Brno - Někde na stupnici mezi šestým a desátým místem visí ambice Kateřiny Beránkové a Otto Dlaboly, krasobruslařské sportovní dvojice Stadionu Brno, na mistrovství Evropy v Lausanne. Zítra vyjedou na evropskou scénu se sestavou, kterou kvůli problémům partnerky s kotníkem začali pilovat se skluzem až na podzim a v plné parádě ji předvedli pouze v prosinci na republikovém šampionátu. "Tam se to rýsovalo v podobě, v jaké by to mělo být. Tak se necháme překvapit. Čím blíž budeme šestému místu, tím lépe pro nás," vykládal ještě před odletem Dlabola, tehdy udivený lehkými teplotami.

V Lausanne společně s Beránkovou startuje poprvé v životě. K šestému místu, které by považovali za úspěch, se pokusí brněnští krasobruslaři propracovat pod dohledem ruské trenérky Natálie Pavlovové, která na minulém šampionátu vybojovala stříbro s Totmjaninovou a Marininem. Později od nich odešla a začala se věnovat spolupráci s Beránkovou a Dlabolou.

Tři týdny před prvním vrcholem sezony brněnští krasobruslaři dobrovolně vypadli z formy. Museli zvolnit tempo, aby nezačal jejich náboj na jaře slábnout. "Nejde to šponovat donekonečna," vyjádřil princip alchymistického časování formy jejich český trenér Ivan Rezek. "Zaměřili jsme se na jednotlivé prvky, a až po nějakém čase jsme zase najížděli celé celky," přidal, jako kdyby to četl z učebnice pro trenéry, Dlabola.

S netrpělivostí se čeká na nabité období, takové, jaké přichází jen jednou za čtyři roky. Po mistrovství Evropy se letí v únoru do Salt Lake City na olympiádu a krátce poté sérii tří vrcholů uzavře mistrovství světa. "Mistrovství Evropy přípravu na Salt Lake City vůbec nenarušuje, stejně bychom touto dobou potřebovali nějaký závod jet," vyprávěla Beránková bezelstně.

Evropský šampionát, a mluvit o něm jako o klouzání na rybníce? "Ale ne, to není myšleno nijak zle. My bereme každý závod stejně, stejně čistě a bez chyb. Mistrovství republiky, kde jsme sami, jako olympiádu," přispěchal s vysvětlením Dlabola.

Před odletem do Ameriky se budou Brňané připravovat v Oberstdorfu. Hledají tam vysoko položené místo, vhodné pro vyladění formy. Do Ameriky se přesunou až týden před olympijským závodem. "Přesun musíme udělat co nejrychleji, aby forma zase nešla dolů. Nejlepší by bylo mít v Americe čas už čtrnáct dní před závody, ale to jsme nakonec z určitých obav z amerického prostředí zavrhli," uvedl Rezek.

Nagano 1998: Český krasobruslařský pár Beránková-Dlabola v akci

Autoři: ,


Témata: Nagano 1998

Další z rubriky

Zlatou medaili dostala Slucká až doma


Moskva Kopii zlaté olympijské medaile dostal krasobruslařka Irina Slucká během slavnosti na Rudém náměstí...

Mühlegg žádá zpět zlatou medaili


Lausanne Španělský běžec na lyžích Johann Mühlegg žádá u Mezinárodní sportovní arbitráže vrácení zlaté...

Olympionička Novotná sbírá po tréninku žíněnky


Benátky nad Jizerou V chumlu rychlobruslařů, kteří se několikrát týdně brzy ráno prohánějí po ledové ploše benáteckého...Najdete na iDNES.cz