Špotáková jde v šlépějích Železného, kandiduje do MOV

Barbora Špotáková | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

6 2011
Oštěpařka Barbora Špotáková jakoby šla v šlépějích svého trenéra Jana Železného. Zatímco on má ve sbírce tři olympijská zlata, ona bude příští rok v Londýně usilovat o druhé. Na postu nejúspěšnějšího českého oštěpaře jej nevystřídá, může jej ale vyměnit v jiné pozici: v Komisi sportovců Mezinárodního olympijského výboru.

Osmileté funkční období Jana Železného v Mezinárodním olympijském výboru příští rok skončí. Komise sportovců, která má dvanáct volených členů, by však nemusela zůstat bez českého zástupce.

"Komise aktivních sportovců Českého olympijského výboru vybrala v hlasování Špotákovou," uvádí tisková zpráva Českého olympijského výboru. Kandidáty z řad úspěšných olympioniků navrhovaly jednotlivé sportovní svazy.

Podmínky na kandidáta má Mezinárodní olympijský výbor jasně stanovené. "Do komise může být zvolen sportovec, který startoval na hrách v Pekingu nebo bude startovat příští rok v Londýně. Musí mluvit plynně anglicky či francouzsky. Tuto znalost bude předseda komise, bývalý namibijský sprinter Frankie Fredericks, ověřovat telefonickým rozhovorem s každým kandidátem," říká předseda ČOV Milan Jirásek.

Turisté se zastavovali a nechápali. Ty tváře v uniformách ve strážních budkách

Střídání stráží v podání Barbory Špotákové a Jana Železného objektivem Jana Saudka pro kalendář pražské Dukly. Proběhne podobná procedura také v Komisi sportovců MOV?

Barbora Špotáková je ideální kandidátkou - úspěšná sportovkyně s příjemným vystupováním získala v uplynulých letech svou bojovností vynikající pověst nejenom mezi fanoušky po celém světě, ale i mezi samotnými sportovci. 

V nedávném finále mistrovství světa v Tegu získala "pouze" stříbro, ale strhující souboj o zlato s Ruskou Marií Abakumovovou patřil k vrcholům šampionátu. "Ohlasy byly skvělé, spousta lidí mi v Tegu gratulovala. Třeba Britové říkali, jak je náš souboj nadchnul," říkala.

Přihláška s kandidaturou Barbory Špotákové již byla odeslána do Lausanne. O  jejím úspěchu rozhodnou hlasováním sportovci, kteří budou na olympijských hrách v Londýně 2012 startovat.  

Autor:


Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Další z rubriky

První úspěchy z OH mládeže: vzpěrač Polák má bronz, judista Bezděk stříbro

Martin Bezděk (v modrém) při nástupu do techniky Uči Mata na turnaji Evropského...

Prvních úspěchů na začátku olympijských her mládeže v Buenos Aires se dočkali i čeští...

Kanoista Minařík získal na OH mládeže bronz ve sprintu

Deblkanoisté Jiří Zalubil (vzadu) a Minařík vyhráli mistrovství Evropy juniorů...

Kanoista Jiří Minařík vybojoval na olympijských hrách mládeže v Buenos Aires třetí místo ve sprintu...

První české zlato z olympiády mládeže zařídila plavkyně Seemanová

Barbora Seemanová

Plavkyně Barbora Seemanová vybojovala na olympijských hrách mládeže v Buenos Aires pro českou...

Feel Eco – Přírodní produkty nejvyšší kvality pro péči o tělo i domácnost
Feel Eco – Přírodní produkty nejvyšší kvality pro péči o tělo i domácnost

Děti jsou to nejdůležitější, co v životě máme. Pro mnohé z nás se staly motivací pro odpovědnější jednání. Jak napsal autor Malého prince, Antoine de Saint-Exupéry „Zemi nedědíme po předcích, ale vypůjčujeme si ji od našich dětí.“ Nadčasový citát krásně vystihuje základní principy, kterými se řídí břeclavská značka Feel Eco.Najdete na iDNES.cz