Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

K medaili uvedla Špotákovou Slovenka, hymnu si oštěpařka odzpívala

CHVÍLE ČESKÉ SLÁVY. Zlatá oštěpařka Barbora Špotáková při slavnostním ceremoniálu. | foto: Reuters

11 2012
Londýn (Od zpravodajky iDNES.cz) - Potěžkala si ji, políbila a zazpívala si českou hymnu. Den poté, co získala druhé olympijské zlato, se oštěpařka Barbora Špotáková dočkala zlaté medaile. "Půjde do trezoru v bance," řekla. "Jako ta pekingská."

Ještě před vyhlášením dostala esemsku od stříbrného veslaře Ondřeje Synka. Medaile je těžká, připrav se na to, stálo v ní. "Už tonuju," smála se jedenatřicetiletá atletka dopoledne po londýnském triumfu.

Den po druhém triumfu pod pěti kruhy skočila do mediálního kolotoče, kromě rozhovorů s českými médii zavítala také do studia Eurosportu. K večeru se chystala na olympijský stadion, kde se před půl devátou opět potkala s německými soupeřkami Christinou Obergföllovou a Lindou Stahlovou.

UŽ I S MEDAILÍ. Den po svém vítězství dostala Barbora Špotáková svou
A JSI MOJE. Oštěpařka Barbora Špotáková právě dostala svou londýnskou zlatou

Na vyhlášení je doprovodila hosteska ze Slovenska. "Vedla mě do čekací místnosti, kde pak aspoň nezněla jenom němčina. Bylo to milé. Takové osobnější," potěšilo Špotákovou.

Medaile přinesli oštěpařkám muži, na londýnských hrách totiž v roli hostesek nefungují pouze ženy. Celou hymnu odzpívala Špotáková na stupních s úsměvem, v hledišti jí kulisu dotvořilo několik českých vlajek. 

"Budu se o ni muset starat, abych ji někde neztratila," řekla o medaili. S přítelem Lukášem plánují nové bydlení, navrženou má i místnost na trofeje a medaile.

Najdete na iDNES.czmobilní verze