Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Špotáková: Zlato bude v Pekingu brát 70 metrů

22 2008
Praha - Znovu překonat vlastní český rekord. To je jedno z přání Barbory Špotákové do letošní sezony. Oštěpařská mistryně světa do ní vstoupí s vysokými cíli, uspěla by ráda i na olympiádě v Pekingu, kde chce získat medaili. "Myslím, že zlato bude brát hod za 70 metrů," uvedla v rozhovoru se čtenáři iDNES.cz.

Barbora Špotáková má za sebou úspěšnou sezonu 2007, v níž sklízela jeden triumf za druhým. V Ósace se stala mistryní světa, ve Stuttgartu vyhrála Světové atletické finále. Třikrát zlepšila národní rekord až na současnou hodnotu 67,12 metru.

ODPOVĚDI 
ČTĚTE ZDE


Úspěchy ji pasují do role kandidátky na olympijskou medaili z Pekingu. Špotáková si je ale vědoma, že nejcennější titul visí hodně vysoko.

Prohlédněte si video"Myslím, že zlato v Pekingu bude brát hod za 70 metrů," uvedla Špotáková v prvním ze série předolympijských rozhovorů se čtenáři iDNES.cz. "Ráda bych tuto metu překonala ještě letos, ale jsou to velká přání," dodala.

Šestadvacetiletá studentka přišla do redakce iDNES.cz v dobré náladě. Bohužel nestačila odpovědět na všechny dotazy, neboť další povinnosti jí nedovolily pobýt se čtenáři déle než hodinu.

Přestože před rokem touto dobou už byla všeobecně známou tváří, úspěch v Ósace v očích ostatních zaznamenala.

Předolympijské on-line rozhovory na iDNES.cz

22. ledna: Barbora Špotáková (oštěpařka)
29. ledna: Miroslava Knapková (veslařka), 13:00 hod.
5. února: Věra Cechlová (diskařka)
12. února: Lucie Grolichová (moderní pětibojařka)
19. února: Petr Lazar (dráhový cyklista)

"Ta pozornost, která je na vás zaměřená, zákonitě člověka změní. A člověk si začne víc cenit soukromí. Navenek se musím víc kontrolovat. Na druhou stranu mě těší, že lidé, kteří mě znají, mi říkají, že jsem se vůbec nezměnila," odpověděla s úsměvem.

Odměny za své loňské výsledky se Špotáková dočkala i v anketách. V tradiční anketě o Atleta roku po pěti letech přerušila nadvládu Romana Šebrleho, skončila čtvrtá v hlasování o Armádního sportovce roku a jen těsně obsadila stříbrnou pozici  v novinářské anketě o Sportovce roku. 

"S umístěním na Sportovci roku jsem nadmíru spokojená. Vždyť letos bylo pět mistrů světa, takže to pro mě hodně znamená. A že jsem skončila druhá, mě nezamrzelo ani trošičku," uvedla.

Právě před Sportovcem roku zahájila Špotáková letošní sezonu tréninkovým kempem na Kanárských ostrovech, kde především nabírala na kondici.

"Afriku moc nemusím," odpověděla čtenáři, který sondoval, zda odjela do Jihoafrické republiky, jak to dělával Jan Železný. Přiznala, že v kondici se v tomto ročním období udržuje také lyžováním. "Sjezduji i běžkuji."

Českým divákům se mistryně světa letos představí několikrát. "Chci absolvovat halové mistrovství republiky, kde bych měla startovat na 60 metrů překážek," zněla další odpověď.

Oštěpařské akce budou následovat. "V květnu bych měla závodit v Turnově, v červnu na Zlaté tretře v Ostravě. A v jednání je i Odložilův memoriál v Praze," dodala v další odpovědi Barbora Špotáková.  

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze