Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Spraví hokejistům chuť alespoň bronz?

25 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Vyrovnat se s prohrou a jít znovu do boje. To musí hlavně zvládnout čeští hokejisté, pokud chtějí na hrách v Turíně získat medaili. Zlatý sen se rozplynul, zbývá bitva poražených o bronz. „Ale pořád je to olympijská medaile,“ říkají hráči. Zahrají si o ni dnes od 20:30.

Po bídném semifinále se Švédskem není český tým v dobrém rozpoložení.

„Pořád jsme na tom o trochu líp než Rusové, kteří prohráli druhé semifinále. Vypadli až pozdě  v noci. My si aspoň můžeme chviličku odpočinout,“ namítl Martin Straka.

Rusko v semifinále proti Finsku nedalo ani gól, prohrálo 0:4. České duely s Ruskem už trochu ztratily někdejší náboj. Pořád jsou ale prestižní.

I když třeba Tomáš Kaberle férově přiznává, že najít motivaci na zápas nebude snadné. „Trochu chybět bude. Přijeli jsme sem a chtěli turnaj vyhrát. Ale jsme tu od toho, abychom nějakou medaili přivezli, a když už to nemůže být zlatá, tak alespoň bronzovou,“ řekl.

„Když už jsme museli v takové s prominutím díře trčet takhle dlouho, byla by strašná škoda, kdyby z toho nic nebylo. Abychom odjeli jak spráskaní psi,“ prohlásil Václav Prospal.

Český tým? Jako na houpačce

A asi tím nejvíc vystihl náladu v týmu. Ten zatím na turnaji dokázal porazit jen Německo, Itálii a ve čtvrtfinále Slovensko. Pokud dnes podlehne Rusku, skončí na turnaji sice na čtvrtém místě, ale s bídnou bilancí tří výher a pěti porážek.

Českému týmu od začátku olympijského turnaje jakoby něco chybělo. Když už to vypadalo, že se po zvládnutém čtvrtfinále se Slovenskem zvedl, přišla další rána. Semifinálová prohra 3:7 byla krutá, ale naprosto spravedlivá.

Ano, český tým doprovázejí trable. Hned v úvodu se zranili Dominik Hašek a Patrik Eliáš, náhradník Aleš Kotalík toho také moc neodehrál. Tým ale tyto rány nesemkly. „Není to ale, že bychom nechtěli, prostě se nám nedařilo,“ říkal před čtvrtfinále obránce Marek Malík.

"Naše vystoupení tady bych ještě nehodnotil, turnaj ještě neskončil," říká Petr Čajánek. „Tenhle turnaj je pro nás jak na houpačce, nebo na horský dráze. Nahoru dolů. Snad budeme v zápase o třetí místo zase nahoře,“ doufá Václav Prospal.

Trenér Hadamczik musí do utkání vykoumat, kterému brankáři dá důvěru. „Bude to těžké rozhodnutí,“ přiznal po prohraném semifinále.

Rusové ukázali na loňském mistrovství světa ve Vídni, že v boji o bronz vůli neztrácejí, když přehráli Švédy. Najde ji také český tým, aby spravil pošramocený dojem ze svého vystoupení v Turíně?







Květákové pečené placičky
Květákové pečené placičky

Zdravá dobrota na eMimino.cz.

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze