Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Sprinter Vojtík: Strašně pršelo. A já dostal ve stanu čepici z recyklovaného odpadu

Český sprinter Jiří Vojtík dobíhá štafetový závod na 4 x 100 metrů během Memoriálu Josefa Odložila. | foto: ČTK

13 2008
Peking - Dobrý den. Popíšu zážitek, jak mě dostihl ukrutný déšť. Sice jsem měl deštník, ale tady v Číně občas prší i tak nějak zespodu. Musel jsem zakotvit pod nejbližší střechou.

Shodou okolností to byl firemní stan určený k výměně informací a především odznaků. Tak jsem se chtěl podívat, zda neobohatím svou sbírku trofejí.

Sotva jsem se oklepal od vody, oslovila mě příjemná Číňanka, jestli bych se nezapojil do diskuse o příštích hrách v Londýně a životním prostředí na olympiádách.

. JIŘÍ VOJTÍK, sprinter

Peking
Sportovci z regionu píší z olympijských her pro MF DNES

Fakt lilo jako z konve, tak jsem zůstal. Docela jsme se rozpovídali. Čtyři sportovci z ostrova Guam, já, čtyři lidé z organizačního výboru olympiády 2012 a zástupkyně Coca-Coly.

Vzhledem k tomu, že studuji chemii, tak mě to celkem zajímalo. Například jsem na ukázku dostal čepici, která je z 51 % vyrobena z recyklovaného materiálu. Je fajn nejen třídit jako blbec odpad, ale také vidět, že ten recykl funguje.

Tak teď nosím na hlavě "dvě lahve od coly" a nějakou bavlnu. Navíc vedle Pekingu vyrostla továrna upravená speciálně pro recyklaci plastů. Vyrábějí se tam většinou vlákna.

V Londýně za čtyři roky se prý použité plastové lahve vrátí ještě v průběhu her do oběhu jako jiné výrobky.

S pozdravem pro moji manželku Verunku a všechny, kdo sledují Olympic Games Beijing 2008.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze