Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Štafeta biatlonistů skončila jedenáctá, pro zlato finišovali Rusové

Český biatlonista Ondřej Moravec v závodu mužské štafety na 4x7,5 kilometru. (22. února 2014) | foto:  Michal Sváček, MAFRA

22 2014
Krasnaja Poljana (Od našich zpravodajů) - Ondřej Moravec v cílové rovince mával divákům, i když dobře věděl, že si tentokrát nejede pro slavný výsledek. Mimořádně úspěšné vystoupení na olympijských hrách v Soči zakončili čeští biatlonisté jedenáctým místem v mužské štafetě na 4x7,5 kilometrů. Pro zlato si v dramatickém finiši dojeli Rusové.

Klíčové momenty se odehrávaly na čtvrtém úseku daleko od míst, kde bojoval český finišman Ondřej Moravec. "První dvě kola jsem běžel celkem slušně. Pak už to nešlo pořadím tam, ani tam, už bylo zbytečné se dřít," svěřil se Moravec po závodě (celý rozhovor ZDE)

Štafetový závod výborně rozjeli bratři Böeové pro Norsko, jenže Björndalen navzdory čisté střelbě dvacetivteřinový náskok neudržel, a tak se na závěrečném úseku se začalo bojovat nanovo.

Fotogalerie

Na poslední střelbu přijeli společně čtyři finišmani Norska, Německa, Ruska a Rakouska.

Souboj nervů nejlépe zvládl Němec Schempp. Střílel rychle a přesně, ale Šipulin vyrazil v těsném závěsu za ním. Rakušan Landertinger po jednom dobíjení spěchal za bronzem.

A Nor Svendsen propadl. Nestačily mu ani náhradní náboje, musel na trestné kolečko, a tak bylo jasné, že sestava kolem legendárního Björndalena zůstane bez medaile. "Jsem zklamaný. Nemám pro to vysvětlení," řekl Svendsen v cíli (více o norské štafetě ZDE).

Ve finiši potěšil diváky Šipulin, který se odtrhl od Schemppa a získal jedenácté zlato her v Soči pro pořádající Rusko.

Češi ztratili na třetím úseku

Českou štafetu, kde nemohl nastoupit nemocný Michal Šlesingr, rozjel Michal Krčmář. Bezchybně odstřílel a na předávku dojel s půlminutovou ztrátou jako desátý.

On-line

Jak se vyvíjela štafeta biatlonistů

Podle taktického plánu vyběhl Jaroslav Soukup dohánět manko, jenže v obou položkách minul poslední ranou a zdrželo jej nabíjení. Předávka na 9. místě se ztrátou 40 vteřin znamenala, že Soukup vpodstatě jen udržel pozici z Krčmářova rozjezdu.

Naděje na dobré umístění definitivně pohasly na třetím úseku, kde se Tomáš Krupčík propadl o tři pozice a ztráta narostla na 2:22 minuty. Ondřej Moravec střelecky obstál, ale dokázal předběhnout už jen jednoho soupeře a do cíle přijel jako jedenáctý.

Zimní olympijské hry v Soči

Muži - štafeta (4x7,5 km): 1. Rusko (Volkov, Usťugov, Malyško, Šipulin) 1:12:15,9 (0 tr. okruhů + 8 dobíjení), 2. Německo (Lesser, Böhm, Peiffer, Schempp) -3,5 (0+2), 3. Rakousko (Sumann, Mesotitsch, Eder, Landertinger) -29,8 (0+7), 4. Norsko -54,4 (1+5), 5. Itálie -59,6 (0+11), 6. Slovinsko -1:27,2 (0+5), 7. Kanada -1:30,3 (1+10), 8. Francie -1:30,5 (0+7), 9. Ukrajina -2:05,2 (0+7), 10. Švédsko -2:16,1 (0+5), 11. ČR (Krčmář, Soukup, Krupčík, Moravec) -2:56,0 (0+5).Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze