Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Štafety přinesly radost i žal

29 2000
S y d n e y - Radost z postupu i rozčarování z nečekaného neúspěchu se prolínaly na atletickém stadionu při rozbězích štafet na 4x100 metrů. Jen smutek zbyl z velkých nadějí sprinterkám Austrálie a sprinterům Velké Británie, jimž se nevydařily předávky, Australankám kolík dokonce upadl, a sen o olympijském úspěchu byl minimálně o čtyři roky odložen. O postup do semifinále přišla nešťastně i ghanská čtveřice poté, co Lea Mylese-Millse, který padesát metrů před cílem jasně vedl, chytla křeč do nohy.

Zejména neúspěch Australanek, po němž skončily smutné běžkyně na dráze v truchlivém obětí, nesli těžce diváci, jejichž hromové povzbuzování se v okamžiku změnilo v mrazivé ticho.

V rozbězích žen byly nejrychlejší Jamajčanky s bronzovou medailistkou ze závodu jednotlivkyň Tanyou Lawrenceovou, ovšem bez Merlene Otteyové. Jen o 12 setin vteřiny zaostaly za jejich výkonem 42,46 mistryně světa z Baham. Třetí čas patří Američankám v sestavě Chryste Gainesová, Torri Edwardsová, Nanceen Perryová a Passion Richardsonová, tedy zatím ještě bez Marion Jonesové.

Britové nechali odpočívat Darrena Campbella, který ve čtvrtek skončil druhý na dvoustovce. Kvarteto ve slabším složení Allyn Condon, Jason Gardener, Marlon Devonish, Dwain Chambers nemělo mít s postupem potíže, ale zkazilo předávky na všech úsecích a po doběhu na posledním místě bylo navíc diskvalifikováno.

"Věděl jsem od první předávky, že je po všem," tvrdil finišman štafety Chambers, čtvrtý ze závodu jednotlivců na 100 metrů.

Olympijský vítěz nejkratšího sprintu Maurice Greene dovedl americkou štafetu k nejrychlejšímu času v rozbězích 38,15 vteřiny.

Výsledky najdete ZDE

Naděje ghanské štafety na 4x 100 metrů končí, finišman Lea Myles-Mills s křečí v noze padá mimo dráhu ve chvíli, kdy padesát metrů před cílem jasně v rozběhu vedl

Autor:


Další z rubriky

Paralympici se vrací se svým pokladem


S y d n e y Na hrách XI. letní paralympiády v Sydney vybojovali čeští reprezentanti dohromady 43 medailí, z...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...Najdete na iDNES.cz