Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Start nemocné Neumannové ohrožen

Kateřina Neumannová

23 2006
Briancon - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová řeší nemilý problém. Den před posledním startem na olympijských hrách na 30 km volnou technikou totiž onemocněla. "O jejím pátečním startu se rozhodne až dopoledne před závodem," řekl manažer lyžařky Josef Jindra.

První známky začínající chřipky se u pětinásobné české olympijské medailistky objevily ve středu večer.

Objevila se u ní viróza v počátečním stádiu. Má čepy na mandlích. "Onemocněla faringitidou, která se projevila zánětem hrtanu," uvedl Jaroslav Větvička, šéf lékařského týmu, který se na olympiádě stará o české sportovce.

Momentálně je stříbrná běžkyně z olympijského skiatlonu v péči lékaře Martina Koldovského a fyzioterapeuta Pavla Koláře. "Jenže den před závodem se nedá nasadit žádná léčba, dostala kloktadla a pastilky," dodal Jindra.

Lyžařka udělá rozhodnutí o svém startu v Pralegatu v pátek ráno. Start je naplánován na 11.30 hod.

"Pokud se její zdravotní stav nezlepší, tak by do závodu nemohla nastoupit," uvedl doktor Větvička.

Třiatřicetiletá Neumannová už dříve avizovala, že je na své poslední olympiádě a páteční třicítka měla být její rozlučkovým závodem. Pro držitelku čtyř stříbrných a jedné bronzové medaile to měla být poslední šance na splnění snu u olympijském vítězství.

Na turínských hrách získala stříbro ve skiatlonu na 15 kilometrů, v klasické desítce byla pátá a štafetě pomohla k šestému místu.Najdete na iDNES.czmobilní verze