Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Start v Aténách má jistý už 132 sportovců

6 2004
Praha - I když do vypršení termínu pro odevzdání nominace z jednotlivých svazů na Český olympijský výbor zbývá ještě jeden den, už dnes teď je jisté, že do Atén odcestuje více sportovců, než v roce 2000 do Sydney. Místo má zaručené už 132 závodníků, tedy o tři více než kolik jich bylo v Austrálii.

Nejvíce je atletů, jichž je jistých třiatřicet, avšak konečným termínem pro plnění limitů je v jejich případě až 7. srpen. Následují veslaři, kterých je šestnáct, a basketbalistky, jejichž tým tvoří dvanáct hráček.

Po osmi sportovcích pro Atény mají střelci, tenisté a vodní slalomáři. V Atlantě 1996 startovalo 116 českých olympioniků.

Cyklistů je deset, svaz však má ještě šanci na divokou kartu od mezinárodní federace pro dráhaře. Podobnou nadějí živí triatlonistka Lucie Zelenková. Aktuálně na postupovém místě figuruje běžecká štafeta mužů na 4x400 m.

Ve středu čeká kajakářky Janou Blahovou a Michalou Strnadovou souboj o to, kdo doplní Martina Doktora v soutěžích rychlostních kanoistů.

Seznam kvalifikovaných sportovců odevzdají svazy na ČOV ve středu. Zasedání výkonného výboru ČOV, jež závěrečnou jmenovitou nominaci projedná, se uskuteční 13. července.

O den později bude v Sazka aréně při zasedání pléna ČOV schválena jmenovitá nominace.

průběžný stav české olympijské nominace
Atletika
Limit A: Jaroslav Bába, Zuzana Hlavoňová, Tomáš Janků, Iva Straková a Svatoslav Ton (všichni výška), Miloš Holuša (chůze 50 km), Barbora Dibelková (chůze 20 km), Anna Pichrtová a Róbert Štefko (oba maraton), Petr Stehlík, Antonín Žalský (oba koule), Roman Šebrle a Tomáš Dvořák (oba desetiboj), Věra Pospíšilová, Vladimíra Racková a Libor Malina (všichni disk), Jan Železný, Nikola Brejchová, Jarmila Klimešová, Miroslav Guzdek a Barbora Špotáková (všichni oštěp), Adam Ptáček, Kateřina Baďurová (tyč), Lucie Vrbenská (kladivo), Jiří Mužík, Štěpán Tesařík (oba 400 m př.).
Limit B: Jiří Malysa (chůze 20 km), Vladimír Maška (kladivo), Šárka Kašpárková (trojskok), Denisa Ščerbová (dálka), Lucie Martincová (100 m př.), Jiří Vojtík (200 m), Michal Šneberger (1500 m).
Basketbal
Tým žen (12).
Silniční cyklistika
Lada Kozlíková, Martina Růžičková, Michal Hrazdíra, Ján Svorada a dva ze čtveřice Ondřej Sosenka, René Andrle, Pavel Padrnos a Tomáš Konečný.
Dráhová cyklistika
Lada Kozlíková, Ivan Vrba a Milan Kadlec.
Horská kola
Radim Kořínek a Jaroslav Kulhavý.
Sportovní gymnastika
Jana Komrsková.
Moderní gymnastika
Dominika Červenková.
Jachting
Michael Maier (Finn), Tomáš Malina (Mistral), Lenka Šmídová (Evropa) a Martin Trčka, nebo Jan Čutka (Laser).
Judo
Andrea Pažoutová.
Jezdectví
Jaroslav Hatla (všestrannost).
Moderní pětiboj
Michal Michalík, Libor Capalini a Alexandra Kalinovská.
Plavání
Květoslav Svoboda (200 m v. zp.), Ilona Hlaváčková (100 m znak), Kateřina Pivoňková (200 m znak), Jana Myšková (100 m v. zp.) a Sandra Kazíková (50 m v. zp.), Michal Rubáček, Josef Horký a Martin Škacha (všichni 4x200 m v. zp.).
Plážový volejbal
Soňa Nováková a Eva Celbová.
Rychlostní kanoistika
Martin Doktor a Jana Blahová, nebo Michala Strnadová.
Stolní tenis
Petr Korbel, Richard Výborný, Renata Štrbíková a Alena Vachovcová.
Sportovní střelba
Miroslav Januš, Tomáš Caknakis (oba běžící terč), Martin Tenk (vzduchová pistole, libovolná pistole), Václav Bečvář, Tomáš Jeřábek (oba libovolná malorážka vleže, libovolná malorážka 3x40 ran), Jan Sychra (skeet), Kateřina Kůrková (vzduchová puška, sportovní malorážka) a Lenka Hyková (sportovní pistole, vzduchová pistole).
Synchronizované plavání
Soňa Bernardová a Iva Bursová.
Tenis
Jiří Novák, Tomáš Berdych, Martin Damm, Cyril Suk, Iveta Benešová, Barbora Strýcová, Klára Koukalová a Libuše Průšová.
Triatlon
Martin Krňávek, Filip Ospalý, Lenka Radová a Renata Berková.
Veslování
Václav Chalupa (skif), Ondřej Synek, Milan Doleček (dvojskif), Petr Imre, Adam Michálek (dvojka bez kormidelníka), David Jirka, Jakub Hanák, David Kopřiva, Tomáš Karas (párová čtyřka), Michal Vabroušek, Václav Maleček (dvojskif lehkých vah), Karel Neffe, Petr Vitásek, Jan Schindler, Jakub Makovička (čtyřka bez kormidelníka) a Miroslava Knapková (skif).
Vodní slalom
Tomáš Indruch (C1), Marek Jiras a Tomáš Máder, Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek (všichni C2), Ondřej Raab, Štěpánka Hilgertová a Irena Pavelková (všichni K1).
Vzpírání
Tomáš Matykiewicz.
Zápas
Petr Švehla a David Vala.
Autoři: ,


Další z rubriky

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...Najdete na iDNES.cz