Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Šťastný téměř uráží fanoušky, píše Šport

14 2002
Bratislava - Výroky generálního manažera olympijského týmu Petra Šťastného o jeho hrdosti na vystoupení slovenských hokejistů v Salt Lake City kritizuje deník Šport. Slováci skončili s jedním bodem v kvalifikační skupině poslední a dnes v noci se utkají o konečné 13. místo s Francií. "Tvrzení Petra Šťastného je pro slovenského fanouška na hraně urážky," míní list a považuje tento názor muže s vysokým kreditem za nepochopitelný.

"Je třeba za ním vidět skutečnost, že již více než dvacet let žije pod americkou zástavou v prostředí, ve kterém jsou emocionální adjektiva velikou módou. Ale jeho přesvědčení, že všichni udělali pro vytoužený úspěch maximum, je velice vágní," konstatuje Šport.

Deník zpochybňuje také misi Šťastného v roli manažera při uvolňování slovenských hráčů z klubů NHL pro kvalifikační olympijský turnaj. "Až v Salt Lake City jsme se dověděli, že schůdnější cestou mohlo být angažování amerických právníků, kteří by žalovali vedení NHL za diskriminaci hráčů," upozornil Šport.

"Všechno jsou to pouze spekulace, navíc po boji, avšak u nás doma se o takové možnosti v čase, kdy to ještě bylo možné, ani nediskutovalo," píše deník.  Dále Šport poukázal na "jisté změny" v chování trenéra Filce na střídačce již během úvodního zápasu turnaje.

"Při pohledu z naší novinářské tribuny se zdálo, že obvyklá jiskra mu překvapivě
chybí. Mužstvo koučoval téměř šeptem. To, že v obou klíčových zápasech jsme měli po jednom vyloučeném za vyšší počet hráčů na ledě, což je hrubka střídačky, zřejmě nebyla náhoda..." uzavřel Šport.

Bývalý trenér slovenské reprezentace Július Šupler v Pravdě nevidí koncepci s využitím nejlepších hráčů z NHL za špatně vymyšlenou. Za riskantní však považuje fakt, že někteří hráči se k mužstvu připojili až hodinu před zápasem po dlouhém cestování. "Spasitelskou roli hráči z NHL nezvládli. Na druhé sraně těžko motivovat hokejisty z Evropy, když necítí důvěru a jejich šance hrát na hlavním turnaji je v případě postupu minimální," míní kouč.
 
Podle Šuplera je očekávání před velkým turnajem pokaždé přehnané. "V tomhle nám asi uškodilo i petrohradské stříbro, protože druhé místo žel není reálným odrazem kvality a úrovně slovenského hokeje," uzavřel trenér.

Někdejší československý reprezentant Dárius Rusnák vidí příčiny neúspěchu slovenského hokeje v Salt Lake City ve špatné organizaci. "Naše vedení dopředu vědělo, jak nabitý program mají hráči v NHL. Nejsou to stroje. Vydali sice ze sebe úplně všechno, tělo se však nedá oklamat," řekl v rozhovoru pro Nový čas mistr světa z roku 1985.

Podle Rusnáka se mělo při nominaci na první fázi turnaje počítat zejména s hráči působícími v Evropě; na mnohé se však zapomnělo. "Musím zdůraznit, že chyba je ve vedení, ne v hráčích," uzavřel Rusnák.

Autor:


Další z rubriky

Zlatou medaili dostala Slucká až doma


Moskva Kopii zlaté olympijské medaile dostal krasobruslařka Irina Slucká během slavnosti na Rudém náměstí...

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Slalomář Baxter musí vrátit olympijský bronz

Baxter s inhalátory

Londýn Britský lyžař Alain Baxter přijde kvůli pozitivnímu dopingovému nálezu o bronzovou olympijskou...Najdete na iDNES.cz