Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Bruslení, ale i curling a střelnice. Na Letné dorůstá olympijský park

PARK ROSTE. Stavba olympijského parku na Letné finišuje. | foto:  Milan Bureš, MAFRA

28 2014
Už za devět dní se otevřou brány olympijského parku, který vzniká v Praze na Letné. Stavba areálu pomalu finišuje a všechno jde zatím bez potíží.

"Je to sice trochu logistický oříšek, ale žádné problémy spojené se stavbou jsme zatím řešit nemuseli," říká Petr Soukup, šéf organizačního výboru. "Neumíme samozřejmě poručit větru a dešti, ale počasí se v posledních dnech trochu umoudřilo, a tak jsme o víkendu mohli zasněžovat."

Nic by tak nemělo bránit tomu, aby park 6. února přivítal první návštěvníky: denně by jich podle odhadu organizátorů mělo být mezi pěti a šesti tisíci. "Ale jsme připraveni i na víc, hraniční kapacita je stanovená na deset tisíc lidí," tvrdí Soukup.

Hladký průběh stavby si pochvaluje i předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. "Park vypadá týden před otevřením skvěle. Chci poděkovat všem, kteří na jeho přípravě pracují  ve dne i v noci," ocenil práci organizátorů a několika stovek lidí pracujících na stavbě areálu.

Jaká lákadla na návštěvníky areálu čekají? Kromě toho, že budou moci fandit a sledovat české sportovce v akci na desítkách velkoplošných obrazovek, dostanou také šanci si řadu sportů vyzkoušet na vlastní kůži: vedle bruslení, lyžování nebo snowboardingu třeba také curling a laserovou střelnici pro biatlon. "Nabídneme i výukové hodiny s instruktory," prozrazuje Zuzana Kalátová, tisková mluvčí olympijského parku.

Každý večer se lidé mohou těšit na koncerty a jiné doprovodné akce, chybět nebudou ani stánky s občerstvením nebo stan s hrací zónou pro děti. Dorazí také české sportovní osobnosti, o jejichž účasti budou informovat webové stránky areálu. Fungovat by měly i telemosty mezi Prahou a Soči, které umožní rozhovory se sportovci na olympiádě v reálném čase.

Podívejte se, jak by měl dokončený park vypadat:

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze