Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Soupeřky odpadaly, ale Hilgertová věděla, že medaili nezíská

PÓZA PRO FOTOGRAFY. Česká kajakářka Štěpánka Hilgertová po olympijském závodě, v němž dojela čtvrtá, pózuje fotografům. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

2 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Kajakářka Štěpánka Hilgertová se usadila na břehu na trávu a na velké obrazovce sledovala jízdy svých soupeřek. "Ani na okamžik mě nenapadlo, že bych mohla vydržet na medailovém místě," řekla, ač na trati chybovala jedna kajakářka za druhou. Nakonec se před ní dostaly jen tři závodnice a 44letá Češka obsadila čtvrté místo.

"Nemůžu být nespokojená," tvrdila vítězka olympijských závodů z Atlanty 1996 a Sydney 2000 s tím, že už účastí ve finále si splnila svůj sen. Avšak připustila: "Drobínek zklamání tam je, to přiznávám. V koutku duše jsem před závodem o medaili snila a dobře vím, že se nějaká vteřinka dala stáhnout."

Chybu, která ji o medaili připravila, však ve své jízdě nevidí: "Nestala se žádná chyba, ale v několika místech se tam půlvteřinky a desetinky daly nahnat zkrácením nájezdu nebo větší dynamikou jízdy. Medaile mohla padnout, kdybych předvedla svůj nadstandard nebo soupeřky hodně kazily. Jenže já jsem předvedla standard a tři soupeřky jely líp."

Fotogalerie

Do finále se dostala z předposledního postupového místa, takže do závěrečné jízdy vyjížděla jako druhá v pořadí.

První závodnici porazila velkým rozdílem, ale pak přijela Australanka Foxová a porazila Hilgertovou o více než dvě a půl vteřiny.

"Čekala jsem, že dopadnu hůř. Na startu byly holky, co jezdí hodně kvalitně, vůbec jsem nečekala, že jich to tolik pokazí," řekla nejstarší kajakářka této olympiády.

Seděla na trávě, ruce sepnuté pod koleny a zamyšleně hleděla na obrazovku. Němka Schornbergová jela příliš na jistotu a skončila za Hilgertovou, Ruska Charitonovová tečovala první dvě branky, chybovaly i další a další závodnice. Ona zůstávala na druhém místě.

Jí však ani nenapadlo, že by na medailové pozici mohla zůstat. "Ani náhodou."

Cože? Kvitová prohrála?!?

Hilgertová startovala na všech olympiádách od chvíle, kdy se vodní slalom stal regulérním účastníkem soutěží pod pěti kruhy. Závodila šestkrát a v cíli se nevyhnula otázce, jestli přijede i po sedmé. Jasné ne neřekla. "Jako, že bych vytvořila nový rekord? Asi ne..."

Teď si chce hlavně užít hry v Londýně, na kterých se až dosud musela soustředit jen sama na sebe. "Ráda bych si teď užila další souboje českých sportovců a teprve pak budu řešit, co dál. Ráda bych šla na Ondru Synka, Petru Kvitovou, na basket," plánovala Hilgertová.

Nevěděla, že tenistka Kvitová během její finálové jízdy ve Wimbledonu z turnaje vypadla. "Cože, Kvitová prohrála? Vždyť jsem měla na pozítří zamluvené lístky. Tak si budu muset najít něco jiného. Někdo bude střílet, začínají atleti. Je to na mém rozhodnutí."

Grafton Recruitment Praha
ZÁMEČNÍK, SLANÝ, až 28 000 Kč/měs.

Grafton Recruitment Praha
Středočeský kraj
nabízený plat: 25 000 - 28 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze