Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Štěpánka si připadá jako v pohádce

Hilgertovi píší odpovědi | foto: iDNES - Jaroslav Beránek

19 2000
S y d n e y - Od zvláštního zpravodaje iDNES - Napůl on-line a napůl do šuplíku jsme zapisovali odpovědi Štěpánky Hilgertové, která se den po své obhajobě olympijského zlata pustila do internetové debaty se čtenáři iDNES. Zájem o vodní slalomářku přesáhl kapacitu serveru, na kterém běží tyto stránky, a tak rozhovor vedený v tiskovém středisku přímo na vodáckém kanálu, probíhal v bojových podmínkách. "Některé otázky jsou určitě originálnější a osobnější než od novinářů, je to zajímavá zkušenost," napsala jednomu ze čtenářů, který se zajímal o její dojem z netradičního rozhovoru. Pak zase přiznala, že se ještě trochu cítí jako v pohádce. Odpovědi Štěpánky Hilgertové čtěte ZDE

Dnešní program Štěpánky Hilgertové by se dal nazvat Poznávání novinářské profese. Odpoledne strávila na televizním komentatorském stanovišti, kde spolu s Petrem Vichnarem hodnotila kvalifikační jízdy deblkanoistů a kajakářů, v podvečer si šla na hodinu sednout za notebook do tiskového střediska.

Tam poznala, jak je těžká novinářská práce, kdy se nedaří navázat spojení s mateřskou redakcí, ale především se přesvědčila o obrovském ohlasu, který její výsledky doma vyvolaly. Jen málokterá otázka začínala jinak, než slovy chvály a gratulací. Lidé ji oslavovali nejen jako skvělou sportovkyni, ale i jako sympatickou, milou a krásnou ženu s elegantním stylem závodění. Štěpánce to lichotilo, a ani si nestěžovala na to, že jí skoro všichni tykali a oslovovali ji křestním jménem.

Do sálu vstoupila v doprovodu svého manžela a trenéra Luboše, který celou hodinu poctivě četl každé slovo, snažil se ženě napovídat a rychle upozorňoval na překlepy. V tempu, kterým se valily otázky, přišel takový korektor vhod, radit však kajakářka moc nepotřebovala.

Většinu otázek diktovala zpravodaji iDNES, ale na okamžik si i ona sama vyzkoušela vyplňovat formulář na odpovědi. "Překvapuje mě ten velký zájem o takovýto rozhovor," přiznala se, když se sever začal pod náporem čtenářů začínal hroutit. V okamžicích největší krize jsme otázky alespoň zapisovali do poznámkového bloku, aby šampionka neztrácela čas, doplňovali ho na web se zpožděním.

Podobné problémy způsobil počítačům i její pondělní závod, a tak si teď může dělat zásluhu na tom, že se plánovaný přesun stránek iDNES na výkonnější server urychlí.

Vedle gratulací se dalšími ústředními tématy staly průběh závodu, její elegantní styl jízdy, Lubošův skok do vody a především plány do budoucna. Bude dál závodit, nebo plánuje miminko? "To je pro mě námět k delším podzimnímu zamyšlení, v tuhle chvíli se nehodlám rozhodovat," odpověděla.

Po hodině trpělivého odpovídání zbylo jen pár nezodpovězených dotazů, ale většinou se týkaly témat, o nichž Hilgertová odpovídala jiným čtenářům. Za závěrečnou odpověď nadiktovala: "Děkuji za zájem, který jste svými otázkami projevili a loučím se s vámi ze Sydney. Štěpánka Hilgertová."

Odpovědi Štěpánky Hilgertové čtěte ZDE

Své otázky můžete posílat do Sydney i zpravodajům iDNESNejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze