Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Stolní tenista hvězdou internetu. Na paralympiádě předvedl famózní úder

Britský stolní tenista David Wetherill na paralympiádě. | foto: Reuters

4 2012
Odvážně se vrhnul za míčkem a úžasným forehandovým topspinem překvapil německého soupeře. "To byl famózní úder! Fantastické!" křičel televizní komentátor. David Wetherill se mezitím sbíral z podlahy, opíraje se o berli. Britský stolní tenista se díky obětavému úderu stal jednou z internetových hvězd londýnské paralympiády.

V hale Excel, kde se paralympijský turnaj hraje, se tělesně postižený britský stolní tenista dočkal obrovských ovací. Po jeho obětavém výkonu se dokonce nechal strhnout ke zvědavému pohledu i rozhodčí od vedlejšího stolu. Britská média ten forehand vyhlásila za nejlepší úder paralympiády.

A David Wetherill? Obětavý "tygří skok" v souboji s Němcem Thomaszem Kusiakem komentoval vtipně: "To bych mohl nasbírat nějaká shlédnutí na youtube.com, ne?"

Nasbíral. Za tři dny vidělo krátké video s výměnou v podání dvaadvacetiletého britského paralympionika přes 627 000 lidí. Další podobný kousek však už britský stolní tenista nepředvede, na paralympiádě skončil po prohře s Italem Raimondem Aleccim.

Autor:


Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?
Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?

Sehnat práci s dítětem se dá, jen se na to musí správně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze