Stolní tenisté budou v Aténách hrát i čtyřhru

4 2004
Ludwigshafen - Český stolní tenis bude mít na olympiádě své zástupce nejen v soutěži jednotlivců, ale do Atén se podívá i pár Petr Korbel, Richard Výborný. Ten si zajistil účast evropské kvalifikace, která se uskutečnila v německém Ludwigshafenu. Korbel už má jistou účast ve dvouhře, stejně jako Renata Štrbíková.

Korbel s Výborným budou na olympiádě jediným českým párem, protože Tomáš Pavelka a Josef Plachý, Alena Vachovcová a Iveta Vacenovská ani Renata Štrbíková a Dana Hadačová neuspěli. "Máme velkou radost, protože konkurence byla silná a zkušené debly, s kterými se teoreticky počítalo na postup, ztroskotaly," řekl Korbel.

Dvojnásobně nadšený byl Výborný, který pojede na svoji první olympiádu. "Je to velmi cenné i proto, že naše sehranost byla před turnajem minimální," sdělil Výborný.

Korbel s Výborným spolu hráli naposledy loni v listopadu a v dánském Aarhusu se dostali na turnaji Pro Tour do osmifinále. Od té doby hrál Korbel převážně v Japonsku a Výborný si plnil své povinnosti v italské lize. "O to víc se postup cení," uvedl Korbel.

"Oba umíme hrát krátce u stolu, máme solidní příjem a na tom stavíme. Nutíme soupeři náš styl," doplnil Výborný. 

Namále měl český pár v prvním utkání v pátek; se Španěly Torresem a Carnerosem prohrával 1:3 na sety, ale vývoj otočil. "Zbytek jsme měli pod kontrolou," řekl Korbel.

Těžký byl podle něj i sedmisetový souboj s Rumuny Floreou a Crisanem.  V neděli Češi nejdříve zdolali Španěly He Zhiwena a Machada 4:2 a v rozhodujícím utkání o postup vyzráli stejným poměrem na Dány Bentsena a Mondrada.

České výpravě zatrnulo na konci páté sady, kdy se Korbel zranil. "Šlápl jsem na konstrukci  hrádky a natáhl si tříslo," řekl Korbel.

Set Češi prohráli a osud zápasu byl nejasný. "Nemohl jsem se o nohu opřít. Bylo to špatný, ale noha jakžtakž vydržela a zvládli jsme to," ulevil si.

Pro Korbela je účast Výborného na olympiádě příjemná i z pohledu dvouhry. "Vždycky je lepší mít někoho k sobě. Dá se to spojit s tréninkem. Může to dost pomoci," řekl Korbel, který po kvalifikaci chválil práci maséra Ivo Dudka. "Má na tom svoji zásluhu. Připravuje nás a je veselá kopa," řekl Korbel.

Do srpnové aténské olympiády Korbel s Výborným plánovali odehrát nějaký turnaj ze série Pro Tour, aby si na sebe více zvykli. "Nejvíce musíme pracovat na sehranosti. Kdo se kam za stolem hýbe; tam to není stoprocentní," uvedl Korbel. 

Výsledky:
Muži - opravy:
4. kolo:
Korbel, Výborný (ČR) - He Zhiwen, Machado (Šp.) 4:2
(-8, 2, 7, 10, -9, 8).
5. kolo: Korbel, Výborný - Bentsen, Mondrad (Dán.) 4:2 (-8,
7, 8, 9, -15, 9).

Autoři: ,

Nejčtenější

Spolupráce ČOV a Škody končí. České olympioniky bude podporovat Toyota

Olympijské kruhy

Český olympijský výbor bude mít od roku 2019 nového generálního partnera. Škodu Auto, se kterou ČOV...

Další z rubriky

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Najdete na iDNES.cz