Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Stolní tenisté budou v Aténách hrát i čtyřhru

4 2004
Ludwigshafen - Český stolní tenis bude mít na olympiádě své zástupce nejen v soutěži jednotlivců, ale do Atén se podívá i pár Petr Korbel, Richard Výborný. Ten si zajistil účast evropské kvalifikace, která se uskutečnila v německém Ludwigshafenu. Korbel už má jistou účast ve dvouhře, stejně jako Renata Štrbíková.

Korbel s Výborným budou na olympiádě jediným českým párem, protože Tomáš Pavelka a Josef Plachý, Alena Vachovcová a Iveta Vacenovská ani Renata Štrbíková a Dana Hadačová neuspěli. "Máme velkou radost, protože konkurence byla silná a zkušené debly, s kterými se teoreticky počítalo na postup, ztroskotaly," řekl Korbel.

Dvojnásobně nadšený byl Výborný, který pojede na svoji první olympiádu. "Je to velmi cenné i proto, že naše sehranost byla před turnajem minimální," sdělil Výborný.

Korbel s Výborným spolu hráli naposledy loni v listopadu a v dánském Aarhusu se dostali na turnaji Pro Tour do osmifinále. Od té doby hrál Korbel převážně v Japonsku a Výborný si plnil své povinnosti v italské lize. "O to víc se postup cení," uvedl Korbel.

"Oba umíme hrát krátce u stolu, máme solidní příjem a na tom stavíme. Nutíme soupeři náš styl," doplnil Výborný. 

Namále měl český pár v prvním utkání v pátek; se Španěly Torresem a Carnerosem prohrával 1:3 na sety, ale vývoj otočil. "Zbytek jsme měli pod kontrolou," řekl Korbel.

Těžký byl podle něj i sedmisetový souboj s Rumuny Floreou a Crisanem.  V neděli Češi nejdříve zdolali Španěly He Zhiwena a Machada 4:2 a v rozhodujícím utkání o postup vyzráli stejným poměrem na Dány Bentsena a Mondrada.

České výpravě zatrnulo na konci páté sady, kdy se Korbel zranil. "Šlápl jsem na konstrukci  hrádky a natáhl si tříslo," řekl Korbel.

Set Češi prohráli a osud zápasu byl nejasný. "Nemohl jsem se o nohu opřít. Bylo to špatný, ale noha jakžtakž vydržela a zvládli jsme to," ulevil si.

Pro Korbela je účast Výborného na olympiádě příjemná i z pohledu dvouhry. "Vždycky je lepší mít někoho k sobě. Dá se to spojit s tréninkem. Může to dost pomoci," řekl Korbel, který po kvalifikaci chválil práci maséra Ivo Dudka. "Má na tom svoji zásluhu. Připravuje nás a je veselá kopa," řekl Korbel.

Do srpnové aténské olympiády Korbel s Výborným plánovali odehrát nějaký turnaj ze série Pro Tour, aby si na sebe více zvykli. "Nejvíce musíme pracovat na sehranosti. Kdo se kam za stolem hýbe; tam to není stoprocentní," uvedl Korbel. 

Výsledky:
Muži - opravy:
4. kolo:
Korbel, Výborný (ČR) - He Zhiwen, Machado (Šp.) 4:2
(-8, 2, 7, 10, -9, 8).
5. kolo: Korbel, Výborný - Bentsen, Mondrad (Dán.) 4:2 (-8,
7, 8, 9, -15, 9).

Autoři: ,


Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!Najdete na iDNES.cz