Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Stolní tenisté Číny obhájili zlato v klání družstev, zdolali Koreu

Radost čínských stolních tenistů Wang Chaa (vpravo) a Čang Ťi-kchea | foto: Reuters

8 2012
Stolní tenisté Číny napodobili své krajanky a obhájili zlaté olympijské medaile v soutěži družstev. Ve finále porazili Koreu 3:0 na zápasy.

Bronzové medaile získali Němci po vítězství 3:1 nad Hongkongem.

Od Číňanů se očekávalo, že dnes doplní sbírku medailí z pingpongových soutěží na maximální možný počet čtyř zlatých a dvou stříbrných. Podařilo se jim to bez větších problémů, i když Korejci přivezli do Londýna velmi zkušený tým.

Olympijský vítěz z Atén Rjo Sung-min však dokázal vzít jen jeden set Ma Lungovi a podobně si vedl i vicemistr světa z roku 2003 Ju Se-hjuk. Ten svým obranářským stylem nutil čerstvého olympijského vítěze Čanga Ťi-kche k opakovaným útočným výpadům. V dlouhých výměnách však favorit chyboval jen ve druhém setu, který Korejec vyhrál 11:5, jinak byl lepší.

Obhajobu zlatých medailí Číňané završili ve čtyřhře, kterou jasně 3:0 na sety vyhrál pár složený z finalistů dvouhry Čanga Ťi-kche a Wang Chaa. Korejci si oproti Pekingu o jedno místo polepšili, naopak o jednu příčku klesli Němci, kteří vypadli s Číňany v semifinále.

V utkání o třetí místo však s překvapením turnaje Hongkongem prohráli jen čtyřhru a bez větších problémů zvítězili 3:1 na zápasy. Dimitrij Ovtcharov tak získal svůj druhý londýnský bronz.

Po vyřazení v osmifinále dvouhry si v soutěži družstev spravil chuť dlouhodobě nejlepší evropský stolní tenista Timo Boll. "Olympiáda pro mě byla jako horská dráha. Medaile ze soutěže družstev je velké zadostiučinění," řekl Boll, který se chystá slavit. "Rok a půl byl pro nás alkohol tabu. Takže bude stačit jedno, dvě piva, abychom se dostali do nálady."

Výsledky OH - stolní tenis

MUŽI
Družstva - finále:
Čína - Korea 3:0

Ma Lung - Rjo Sung-min 3:1 (6, 6, -6, 4)
Čang Ťi-kche - Ju Se-hjuk 3:1 (9, -5, 6, 8)
Wang Chao, Čang Ťi-kche - O Sang-un, Rjo Sung-min 3:0 (4, 8, 6).

O 3. místo:
Německo - Hongkong 3:1
Boll - Leung Čchu-jen 3:0 (6, 3, 7)
Ovtcharov - Tchang Pcheng 3:1 (11, -11, 9, 9)
Ovtcharov, Steger - Ťiang Tchien-i, Leung Čchu-jen 0:3 (-10, -8, -4)
Boll - Ťiang Tchien-i 3:1 (-9, 5, 9, 9)

Autoři: ,
Grafton Recruitment Praha
PLC PROGRAMÁTOR| PRAHA

Grafton Recruitment Praha
Praha
nabízený plat: 33 000 - 50 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze