Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Stolní tenisté rozehráli dvouhry

17 2000
S y d n e y - Dařilo i nedařilo se českým stolním tenistům v úvodních zápasech olympijské soutěže ve dvouhře. Zkušený Petr Korbel dokázal otočit nepříznivě se vyvíjející duel s Chetanem Baboorem z Indie, vyhrál 3:1 na sety a zajistil si dobrou výchozí pozici k postupu mezi nejlepší dvaatřicítku singlistů. Josef Plachý naopak za celý zápas s Japoncem Tošiem Tasakim nedokázal najít recept na hru soupeře a prohrál hladce 0:3.

"Tohle nebyl na začátek nejlehčí soupeř. Žije a hraje ligu ve Švédsku a dokázal už porazit řadu renomovaných hráčů," upozornil Korbel na kvality indického reprezentanta. "První kolo ale obecně není pro favority snadné," dodal.

Korbel, čtvrtý z olympijských her v Atlantě, se od začátku utkání tlačil do útoku, ale soupeř trpělivě bránil a jeho pomalejší rytmus dělal českému hráči problémy. Prohrál poměrně hladce první sadu, ale v koncovce druhého setu získal rozhodující náskok a od té doby už měl zápas pod kontrolou. "Vydařený závěr druhého setu byl zlomovým okamžikem. Kdybych prohrával nula dva, hrálo by se mi mnohem hůř," přiznal vítěz po souboji.

Trenér Jiří Chudík poznamenal, že Korbelovi tradičně chvíli trvá, než se dostane do optimálního tempa a najde zbraň na soupeřovu taktiku. "Tohle se mu stane častěji, ale je důležité, že má první překážku zdárně za sebou," oddechl si reprezentační kouč. V úterý čeká jeho svěřence Novozélanďan Peter Jackson, levoruký pětinásobný šampión Oceánie, papírově prý ovšem  nejslabší účastník skupiny C.

Devětadvacetiletý Plachý nevystoupil ze stínu průměrných výkonů ve čtyřhře a za  necelých devětatřicet minut musel potřást rukou svému asijskému přemožiteli. Šance na obrat mu svitla pouze na chvíli v druhém dějství, ale za nerozhodného stavu 19:19 získal oba další body Tasaki.

"Jsem trochu zklamaný, ale potvrdilo se, že mi ještě schází rychlost. Obnovil jsem si zranění úponu na noze, pořád dobírám prášky a právě hlavně rychlostí mě Japonec přehrál. Navíc jsem ho nedokázal udržet v dostatečné vzdálenosti od stolu a jeho příklepy z forhendu i bekhendu byly dostatečně přesné," hledal vysvětlení český stolní tenista.

Reparát může Plachý složit hned v pondělí, kdy ve skupině G změří síly s Jorgem Gambrou Saidem z Chile.

Autor:


Další z rubriky

Paralympici se vrací se svým pokladem


S y d n e y Na hrách XI. letní paralympiády v Sydney vybojovali čeští reprezentanti dohromady 43 medailí, z...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...Najdete na iDNES.cz