Stolní tenistka Hadačová postoupila na OH do prvního kola

Dana Hadačová - Česká stolní tenistka Dana Hadačová. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

18 2008
Česká stolní tenistka Dana Hadačová postoupila z kvalifikace do prvního kola olympijského turnaje. Čtyřiadvacetiletá rodačka z Hodonína dnes porazila 4:0 na sety v oficiálním čase 21 minut Zejnu Šabanovou z Jordánska.

Příští soupeřkou jediné české stolní tenistky v Pekingu bude Běloruska Veronika Pavlovičová, jež byla nasazena přímo do prvního kola.

Výsledek:
Ženy:
Dvouhra - kvalifikace:

Hadačová (ČR) - Šabanová (Jord.) 4:0 (3, 6, 8, 5).

Čínští stolní tenisté podle očekávání získali double v premiérové olympijské soutěži družstev. Nedělní úspěch svých reprezentačních kolegyň dnes napodobil mužský výběr, který ve finále porazil hladce 3:0 na zápasy Německo.

Nejlepší Evropan Timo Boll sice proti druhému hráči světa Ma Linovi uhrál set a jednu sadu vyhrál společně s Christianem Süssem rovněž ve čtyřhře, ale jinak domácí reprezentanti dominovali. Čína tak získala už osmnáctou z dvaadvaceti zlatých olympijských medailí, které se ve stolním tenise zatím udělovaly. Na olympiádě byl pingpong poprvé v roce 1988 v Soulu.

Bronzovou medaili získali korejští reprezentanti. Pomohl jim k tomu obhájce olympijského zlata ve dvouhře Rjo Sung-min, který našel ztracenou formu a v utkání s Rakouskem vybojoval pro svůj tým třetí bod.

Olympijský šampion z Atén se v Pekingu zatím trápil, když prohrál pět ze sedmi zápasů včetně duelu s Rakušanem Robertem Gardosem v utkání o bronz.

V jeho druhém zápase v boji o medaili ho čekal rakouský reprezentant s čínskými kořeny Čchen Wej-sing a Rjo Sung-min se konečně ukázal v nejlepší formě. Přestal kazit jednoduché míče a místo toho dostával na druhou stranu stolu i zdánlivě nemožné údery. Vyhrál 3:0 na sety a definitivně rozhodl o vítězství Korejců 3:1 na zápasy.

Výsledek - družstva:
Muži - finále:
Čína - Německo 3:0

Wang Chao - Ovtcharov 3:0 (4, 8, 7), Ma Lin - Boll 3:1 (7, -8, 4, 7), Wang Li-čchin, Wang Chao - Süss, Boll 3:1 (-11, 5, 8, 7).

Muži - o 3. místo:
Korea - Rakousko 3:1

O Sang-un - Schlager 3:1 (-10, 5, 8, 5), Rjo Sung-min - Gardos 1:3 (-12, -8, 11, -5), Jun Če-jong, O Sang-un - Čchen Wej-sing, Gardos 3:0 (8, 4, 11), Rjo Sung-min - Čchen Wej-sing 3:0 (9, 5, 7).

Autor:

Nejčtenější

Součástí nástupového oblečení olympioniků v Tokiu bude modrotisk

Součástí nástupového oblečení českých sportovců na letních olympijských hrách v...

Součástí nástupového oblečení českých sportovců na letních olympijských hrách v Tokiu 2020 bude i...

Další z rubriky

Robert Změlík dražbou dresu Špotákové zachraňoval čest desetibojařů

Robert Změlík při návštěvě Českého olympijského domu v Pekingu

Robert Změlík, úspěšný vydražitel dresu oštěpařky Barbory Špotákové, pořídil tento suvenýr pro...

Peking? Pro Michalíka olympiáda na efekt

Michal Michalík

Je dva dny doma, pocity ale ještě vstřebává. Nejsou ani dobré, ani špatné. Jsou smíšené. Když se...

Desetibojař Změlík vydražil vítězný dres Špotákové za 330 tisíc

Podepsaný dres Barbory Špotákové

VIDEO Exkluzivně Originální dres oštěpařky Barbory Špotákové, v němž posledním hodem vyhrála zlatou olympijskou...

Najdete na iDNES.cz