Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Stolní tenistky byly zmrzlé, ale postupují

15 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Jen s malým klopýtnutím uprostřed zápasu s Brazilkami postoupil do 3. kola olympijského turnaje pár Renáta Štrbíková - Alena Vachovcová. Soupeřky zdolaly o dva sety. Představili se i mužští deblisté Petr Korbel a Richard Výborný. Splnili povinnost a hladce přehráli protivníky z Konga.

"Byl to jeden z těch snadných soupeřů, ale je dobře, že jsme si s nimi mohli zahrát před dalším zápasem s Rusy," komentoval výhru 4:0 na sety Richard Výborný.

"Ani jeden z nás doma debly nehraje, tady nás šéfové výpravy poprosili, ať to zkusíme. Zápas nám každopádně dal spoustu nových zkušeností," nelitoval porážky konžský stolní tenista Momo Babungu, který s kolegou Josém Luyindulou nedal v žádném ze setů víc než pět bodů.

Klání bylo jednoznačné, bez dlouhých výměn, protože ve chvíli, kdy čeští hráči zahráli agresivně, soupeři z Konga v drtivé většině případů zareagovali pozdě.

"Pokud bychom měli prohrát, tak asi bychom skončili s pingpongem," žertoval po zápase Petr Korbel, ale pak už vážně podotkl: "Přijeli naplnit Coubertinovo heslo není důležité vyhrát, ale zúčastnit. Škoda jen, že to nebyl soupeř, který by nás pořádně prověřil."

Brazilky zazlobily
První vítězný míček zápasu českých deblistek si v z třetiny zaplněné olympijské hale Galatsi, kde se hraje souběžně na čtyřech stolech, připsaly v modrém hrající Brazilky Ligia Silva Santosová a Mariany Monakaová.

První sada však poté byla jasnou záležitostí českých hráček, které nastoupily v růžových dresech. Zvítězily 11:2, ve druhém setu dovolily soupeřkám o dva míčky více. Zápas vypadal, že rychle skončí, ale Brazilky se otřepaly.

"Ze začátku to vypadalo v pohodě, ale pak se rozehrály. Navíc já jsem ustoupila a začala bránit, abychom to nějak dohrály, což byla chyba, protože jsem překážela Renátě, která nemohla hrát svoje útoky a výpadovky," vysvětlila Alena Vachovcová, proč se spoluhráčkou prohrála třetí a čtvrtou sadu.

Důvodem byla i změna taktiky Brazilek, které začaly hrát míče na zadní část českého stolu. "Bylo to o tom, kdo udrží míč na stole, protože nemůžu dávat spin na rotaci. Bylo to něco jiného, než jsem zvyklá v Čechách," podotkla Vachovcová.

V pátem setu Češky opět zabraly, kdy vyhrály prvních pět míčků za sebou. Soupeřkám však poté dovolily přiblížit se až na 10:9, stejně jako v šesté sadě, která nabídla i jednu z mála delších pohledných výměn pro diváky. V obou případech se Vachovcové se Štrbíkovou povedlo vítězný míč získat, takže si mohly připsat celkové vítězství 4:2.

"Naše devčata byly technicky zdatnější a hrály hodně takticky. Zároveň na ně dolehla atmosféra, byly zmrzlé," zhodnotil zápas český kouč Aleš Sviták, podle něhož se na zápasu podepsalo drobné zranění Štrbíkové.

Vzhůru na Chorvatky a Rusy
V dalším kole na Štrbíkovou s Vachovcovou čeká chorvatský pár Tamara Borosová a Cornelia Vaidová. "Borosová je ostřílená hráčka, která ráda hraje ve středu, tak se jí to budeme snažit znemožnit," podotkl Sviták.

Česká mužská dvojice se zítra ve druhém kole deblu střetne s ruským párem Dimitrij Mazunov a Alexej Smirnov. "Šance jsou padesát na padesát. Máme už na ně vymyšlenou taktiku," prozradil český reprezentační trenér Miroslav Cecava.

Ženy:
Čtyřhra - 1. kolo:

Štrbíková, Vachovcová (ČR) - Nonakaová, Silvaová-Santosová (Braz.) 4:2 (2, 4, -7, -6, 9, 9).
Muži:
Čtyřhra - 1. kolo:
Korbel, Výborný (ČR) - Babungu, Luyindula (Kongo)  4:0 (3, 4, 6, 4).

České stolní tenistky Renáta Štrbíková a Alena Vachovcová hrají s Brazilkami na olympiádě v Aténách. (15. srpna 2004)

České stolní tenistky Renáta Štrbíková a Alena Vachovcová odcházejí k hracímu stolu po poradě s trenérem Alešem Svitákem během zápasu s brazilskou dvojicí. (15. srpna 2004)

České stolní tenistky Renáta Štrbíková a Alena Vachovcová hrají s Brazilkami na olympiádě v Aténách. (15. srpna 2004)

Čeští stolní tenisté Petr Korbel a Richard Výborný hrají i na olympiádě v Aténách s párem z Konga. (15. srpna 2004)Další z rubriky

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...Najdete na iDNES.cz