Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Štrbíková si přestala věřit a prohrála

14 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Lehce vyhrané dva sety a trojí šance při setbolu získat třetí přišly vniveč. Stolní tenistka Renáta Štrbíková vypadla z olympijského turnaje dvouher hned v prvním kole, Američance Jasně Reedové podlehla 2:4 (9, 6, -13, -4, -8, -9). Klid a sebedůvěru dotáhnout dobře rozehraný duel k výhře sebralo české reprezentantce obnovené zranění kotníku.

Zápas se hrál na šest setů, ale rozhodovalo se především ve třetím dějství. Štrbíková si v úvodu dokázala poradit s těžkým podáním Reedové a soupeřku pomalu přehrávala.

Vyhrála 11:9, 11:6 a ve třetím setu vedla už 10:8. Stačil jediný krůček a Američanka se dostala do pozice, ze které se dá utkání otočit jen velmi obtížně.
 
"Za tohoto stavu Renáta dostala dva řezané míče do míst, kde se nemohla pořádně opřít," tvrdí trenér českých reprezentantek Aleš Sviták. "Byl to důsledek obnoveného zranění kotníku."
 
V dalších setech Štrbáková rychle přicházela o sebedůvěru. Ve čtvrtém ztratila devět bodů v řadě z 1:0 na 1:9, v pátém prohrávala 1:8.

"Ztratila jistotu. Bylo vidět, že se snažila ukončit výměny na první míč," všiml si kouč.
 
Poslední naději přineslo procitnutí v páté sadě. Štrbíková zvládla několik těžkých výměn a stáhla z 1:8 na 7:8. Smolné míče ji však znovu zlomily a podobným způsobem pak ztratila i šestý set, ač vedla 4:0 a v koncovce i 9:7.

Pro Štrbíkovou olympijské hry neskončily, v neděli si bude chtít spravit chuť ve čtyřhře spolu s Alenou Vachovcovou.
 
Přemožitelka jediné české zástupkyně v ženské dvouhře už startovala na olympijských hrách třikrát, ale pokaždé za jinou zemi a pod jiným jménem.

V roce 1988 získala pro tehdejší Jugoslávii jako Jasna Fazličová bronz ve čtyřhře, o čtyři roky provdaná za známého stolního tenistu Lupuleska vystupovala jako "nezávislá sportovkyně", podobně jako všichni sportovci z rozpadající se Jugoslávie.
 
V Sydney se představila už jako Jasna Reedová, reprezentantka USA.

Ženy - dvouhra, 1. kolo:
Reedová (USA) - Štrbíková (ČR) 4:2 (-9, -6, 13, 4, 8, 9).Nejčtenější

recenze-a-hodnoceni-vyrobku
recenze-a-hodnoceni-vyrobku

Nevíte si rady jaký koupit kočárek, nebo který prací prostředek je nejlepší? Podívejte se na zkušenosti jiných maminek.

Najdete na iDNES.czmobilní verze