Střelec Kostelecký v polovině vede, ale sám o tom neví

David Kostelecký na archivní fotografii s medailemi z mistrovství Evropy | foto: Monika TomáškováMF DNES

9 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Česká účast na olympijské střelnici v Pekingu je zatím na samé jedničky. Na zlatou medaili puškařky Kateřiny Emmons by mohl navázat brokař David Kostelecký, který je po prvním dnu soutěže v trapu na prvním místě. "Jsme teprve v polovině, ještě to bude velice těžké," řekl Kosteleckého trenér Jan Dvořák.

O výtečné výchozí pozici po první dnu český střelec neví, aby se zbytečně nazatěžoval úvahami nad výsledkem. "Pokud má 73 bodů, tak asi tuší, že na tom je dobře, ale že vede, to jsem mu neřekl," upřesnil kouč, který už 33letého brokaře doprovází na druhé olympiádě. "Čekali jsme na druhou šanci osm let, tak si to nechceme nechat zkazit," říká.

V Sydney v roce 2000 postoupil Kostelecký do finále ze třetího místa, ale boj o medaile pokazil a skončil až šestý. "Říkávám mu, že jeho největším nepřítelem může být jen on sám. Když udrží klidnou hlavu, tak by to mohlo vyjít," věří trenér.

V dnešní první části závodu Kostelecký zasáhl 73 ze 75 terčů a díky lepší třetí položce je na prvním místě před obhájcem stříbra Giovannim Pellielem z Itálie, který dosáhl stejného výsledku.

"Střílí se ve velmi obtížných podmínkách, David se v horku tak potil, že si musel několikrát čistit brýle, přes které už nebylo vůbec vidět," řekl trenér Dvořák a dodal, že nastavení střelnice je za hranicí regulérnosti. "Terče létají mnohem větší rychlostí, než je předepsáno. Někteří střelci s tím mají obrovské problémy."

Zbývající dvě položky kvalifikace a finále jsou na programu v neděli. Za vedoucím duem je pětice závodníků s nástřelem 72 bodů, mezi nimiž je obhájce zlata Rus Alexej Alipov, Slovák Erik Varga i olympijský vítěz z Atlanty a Sydney Australan Michael Diamond.

Nejčtenější

Károlyi má cenu Mezinárodního olympijského výboru, gratuloval mu i Gott

Ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi převzal ocenění...

Ombudsman Českého olympijského výboru (ČOV) Alexander Károlyi dnes převzal cenu Mezinárodního...

Další z rubriky

Výškař Bába ukončil kvůli bolavé patě sezonu

Jaroslav Bába

Výškař Jaroslav Bába se kvůli přetrvávajícím problémům s patou rozhodl předčasně ukončit letošní...

Poslechněte si olympijskou píseň Tří sester pro oštěpařku Špotákovou

Oštěpařka Špotáková (vlevo) a zpěvák Lou Fanánek Hagen

VIDEO Zlatá olympijská vítězka Bára Špotáková patří mezi nadšené fanynky Tří sester. Kapela se oštěpařce...

Peking? Pro Michalíka olympiáda na efekt

Michal Michalík

Je dva dny doma, pocity ale ještě vstřebává. Nejsou ani dobré, ani špatné. Jsou smíšené. Když se...

Najdete na iDNES.cz