Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Střelec Málek by trefil i mouchu

24 2000
S y d n e y - K titulům mistra Evropy a mistra světa, které získal loni, přidal v Sydney střelec Petr Málek nejcennější medaili - olympijské stříbro. Osmatřicetiletý střelec na skeet, který ve finále trefoval umělé holuby s neomylností Old Shaterhanda a jen dvě ze sto padesáti jeho střel minuly cíl. Přitom už po olympijských hrách Atlantě, kde byl dvacátý, ukončil závodní činnost, trénoval, ale pak se nechal přemluvit a vrátil se ještě lepší, než dřív. V olympijském mumraji si našel čas i pro čtenáře iDNES a ze Sydney odpovídat na dotazy. Odpovědi najdete ZDE.

Zástupce sportu, který tradičně zaznamenává olympijské úspěchy přiznal, že nenosí zbraň, že v olympijské vesnici se hlavně, jí, spí a odpočívá, i když po zlatu oštěpaře Jana Železného se slavilo do rána a když by moucha letěla pomalu, tak by ji trefil.

Netradiční záběr ze závodu střeleckého skeetu, kterého se se stříbrným úspěchem zúčastnil i český reprezentant Petr Málek.

Petr Málek zdvihá svou pušku nad hlavu po posledním úspěšném zásahu, který mu vynesl stříbrnou pozici v olympijském závodě.

Opravdu je stříbrná. Střelec Petr Málek ukazuje na stupni vítězů svou medaili všem přihlížejícím.

Doslova pekelné soustředění vyžaduje závod ve střelbě. V tom olympijském to pak platí dvojnásob. To ví i Petr Málek, který zcela koncentrován čeká na vypuštění holuba.

Autor:


Nejčtenější

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.czmobilní verze