Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Střelec Málek by trefil i mouchu

24 2000
S y d n e y - K titulům mistra Evropy a mistra světa, které získal loni, přidal v Sydney střelec Petr Málek nejcennější medaili - olympijské stříbro. Osmatřicetiletý střelec na skeet, který ve finále trefoval umělé holuby s neomylností Old Shaterhanda a jen dvě ze sto padesáti jeho střel minuly cíl. Přitom už po olympijských hrách Atlantě, kde byl dvacátý, ukončil závodní činnost, trénoval, ale pak se nechal přemluvit a vrátil se ještě lepší, než dřív. V olympijském mumraji si našel čas i pro čtenáře iDNES a ze Sydney odpovídat na dotazy. Odpovědi najdete ZDE.

Zástupce sportu, který tradičně zaznamenává olympijské úspěchy přiznal, že nenosí zbraň, že v olympijské vesnici se hlavně, jí, spí a odpočívá, i když po zlatu oštěpaře Jana Železného se slavilo do rána a když by moucha letěla pomalu, tak by ji trefil.

Netradiční záběr ze závodu střeleckého skeetu, kterého se se stříbrným úspěchem zúčastnil i český reprezentant Petr Málek.

Petr Málek zdvihá svou pušku nad hlavu po posledním úspěšném zásahu, který mu vynesl stříbrnou pozici v olympijském závodě.

Opravdu je stříbrná. Střelec Petr Málek ukazuje na stupni vítězů svou medaili všem přihlížejícím.

Doslova pekelné soustředění vyžaduje závod ve střelbě. V tom olympijském to pak platí dvojnásob. To ví i Petr Málek, který zcela koncentrován čeká na vypuštění holuba.

Autor:


Další z rubriky

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.Najdete na iDNES.cz