Stříbrná párová čtyřka se již rozpadla

26 2004
Praha - Elitní posádka českého veslování se rozpadá. Opouští ji čtyřiadvacetiletý David Kopřiva, jenž se chce po ukončení studia na vysoké škole věnovat financím a účetnictví. "Je to jasné. Šance, že by mě něco zviklalo, je čistě teoretická," řekl po ranním návratu z Atén. Na olympijských hrách získala párová čtyřka skvělé druhé místo.

David Kopřiva končí. To je definitivní. "Veslování se věnuji patnáct let, teď se chci prosadit i v jiných oblastech," říká vysoký borec pražské Dukly.

Rozhodnutí nepřišlo ze dne na den. "Byl to můj poslední závod. Rozhodl jsem se už před třemi roky. Po loňské stříbrné medaili na mistrovství světa jsem doufal, že moji kariéru zakončí zlatý olympijský hřeb," uvedl s pohledem na svůj krk, kde se mu třpytila stříbrná medaile.

Párová čtyřka bez kormidelníka se rozpadá. "Jestli to není škoda? Podívejte, já si stejně myslím, že se všechny posádky v této disciplíně od základu změní. O českou párovou čtyřku bude příští rok usilovat nejméně šest dobrých veslařů, bude minimálně stejně silná jako letos," je David Kopřiva přesvědčen.

O pět let zkušenější Tomáš Karas před hrstkou novinářů potvrdil, že on kariéru končit nehodlá. "Jsem sice starší, ale pokračuji. Škoda, že se David takhle rozhodl, ale po ukončení vysokoškolského studia má jiné priority. Chápu ho," kývl hlavou Karas.

Zatímco Jakub Hanák a David Jirka jsou už tři dny doma, druhá polovina stříbrné olympijské posádky David Kopřiva a Tomáš Karas přistáli na ruzyňském letišti až ve čtvrtek ráno.  

"S Tomášem jsme věděli, že během našich závodů na jiná sportoviště nepůjdeme. Nechtěli jsme ztratit koncentraci. Od začátku jsme si přáli pozdější návrat. Byl jsem na gymnastice, na druhém dni atletického desetiboje a na čtvrtfinále českých basketbalistek proti Rusku."

Společně slavili jen bezprostředně po závodě. "Nevím co bude. Pojedu se podívat na kamarády. Pak bude společná oslava u Jirků na chatě," plánuje si končící veslař. Olympijskou medaili nestrčí do zásuvky. Najde místo, kde ji vystaví.

Kopřiva se mohl loučit olympijským zlatem. Čeští veslaři měli mohutný finiš a v závěru doháněli vedoucí Rusy. Ti triumf uhájili s vypětím všech sil.


"V závěru jsme nevěděli, kde ruská loď je. Až v televizních zprávách jsem viděl, o jaký je to kousek. Bylo mi to trochu líto. Na druhou stranu: předtím jsme jeli na Světovém poháru v Lucernu, nemuseli jsme mít ani bronzovou medaili. Beru, jak to dopadlo."

Autor:


Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Další z rubriky

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNIK ÚDRŽBY - ELEKTRO

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj, Pardubický kraj
nabízený plat: 35 000 - 50 000 KčNajdete na iDNES.cz