Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Synek se vrátil z Londýna. Porod stihne, rád by se před ním ale vyspal

Stříbrný medailista z olympiády v Londýně skifař Ondřej Synek na tiskové konferenci po návratu do Prahy. Na ruzyňském letišti ho přivítal ministr obrany Alexandr Vondra, který mu předal Pamětní medaili ministra obrany a plyšovou hračku pro jeho ještě nenarozeného syna. | foto: Vít ŠimánekČTK

5 2012
Stříbrný skifař z olympiády Ondřej Synek přiletěl domů a stihne tak narození druhého potomka, tentokrát syna. Devětadvacetiletý veslař kvůli tomu odletěl z Londýna pravidelným linkovým spojem v neděli před polednem.

"Jen doufám, že (porod) ještě trošku počká. Alespoň do zítřka. Od skončení závodu jsem spal snad jen čtyři hodiny, takže se potřebuju nejdřív trošku dospat," řekl Synek na tiskové konferenci v Praze. Skifař pražské Dukly je prvním českým olympijským medailistou, který se vrátil z her do vlasti. Díky tomu, že neletěl speciálem jako většina sportovců, poutal na londýnském letišti pozornost.

"Bylo to zajímavé. Už když jsem přišel na letiště, tak na mě nějací Češi prazvláštně koukali. Hned jsem se začal podepisovat, a když jsem vyndal medaili, tak se seběhli lidi a začali fotit," uvedl Synek, který podobný "mumraj" kolem své osoby zažil při focení i přímo v Londýně.

Fotogalerie

Pozornost poutal i při celní kontrole, neboť cenný kov nosí v kapse. "Trochu koukali, když jsem ji vyndal. Hned valili bulvy," smál se elitní světový skifař.

Zisk druhého olympijského stříbra sice už stihl lehce oslavit, hlavní akce jej ale teprve čekají. "Bylo to jen v takovém lehkém duchu, protože v Českém domě je po zisku medailí davové šílenství. Je tam spousta fanoušků a hektika. V sobotu už jsem ale měl volnější den, protože to holky převzaly za mě," řekl Synek.

Hlavní oslavu plánuje spojit se zapíjením narození druhého potomka. "Jako před dvěma lety," uvedl Synek, který už má s manželkou Pavlou dceru Alici. Ta se narodila před dvěma lety, bezprostředně po jeho návratu ze zlatého mistrovství světa na Novém Zélandu.

"Už mi psali, že ještěže jsem byl druhý, alespoň se děti nebudou o medaile hádat. Jedno bude mít zlatou a druhé stříbrnou," usmíval se rodák z Brandýsa nad Labem. Přímo na letišti dostal pro syna i další dárek, ministr obrany Alexandr Vondra mu přinesl vedle pamětní zlaté medaile modrého oslíka.

Autoři: ,
Najdete na iDNES.czmobilní verze